Електросамокати: чим українські моделі кращі за світові аналоги (ВІДЕО)

uatv
11.12.2019
Cкрін з відео

У листопаді 2019 року телеканал UATV провів конкурс стартапів в межах щорічного Innovation Market. Переможцем став проєкт Moveone – складаний електричний самокат на основі оригінального дизайну Ростислава Потопаєва. Співзасновники проєкту Костянтин Киричук та Валентин Панченко в новому випуску “Майстер справи” розповідають, чому у цієї моделі великі колеса від велосипеда, які переваги дає сталева рама, і чим самокат завоював симпатії європейських компаній, які готуються відкрити прокат в Україні та інших країнах.

Moveone – це самокат українського виробництва, який випускається в Києві. Наразі аналогів йому взагалі не існує. Про це розповідає Костянтин Киричук – співзасновник стартапу з виробництва в Україні сучасного, надійного та високопрохідного екологічного транспорту.

“Самокати не забруднюють навколишнє середовище, вони споживають мінімум електроенергії, та заряджаються просто, як мобільний телефон. Вдома від розетки шість годин – і ви знову можете 50 кілометрів проїхати”, – говорить Костянтин.

Передісторія українського електросамоката розпочалася ще в 1980-х роках, коли один інженер-винахідник створив і запатентував в Києві велополітен. Однак через подальші політичні та економічні потрясіння жоден подібний проєкт так і не втілили. Натомість племінник того винахідника Ростислав Потопаєв виріс великим любителем велотранспорту.

“Сім років тому Ростислав вигадав, і ми зробили прототип рекордного велосипеда. Він переміг у багатьох конкурсах – і дизайнерських, і так далі. Скажімо так, з цього й почалося “двоколісне питання”. Потім наступний етап був – переробляли звичайні велосипеди, варили рами й робили самокати. А потім прийшла ідея створити повністю свій концепт самоката“, – говорить Костянтин.

Він зазначає, що це мав бути самокат для будь-яких доріг. І завдання було – їздити на ньому по Києву.

Українські самокати їздять в Ірландії, Канаді, Німеччині. Наразі компанія з прокату, з якою працюють хлопці, виграла тендер в Києві, і вони з березня місяця чекають самокати на своїх нових 25 точках. А це мінімум по чотири самокати на кожній точці.

“В принципі, у нас завдання – на кінець березня зробити 100 самокатів. Для цього ми шукаємо інвесторів”, – сказав герой нашої програми.

Спеціально для UATV в програмі “Майстер справи” Костянтин Киричук та Валентин Панченко розповіли, чим українська модель вигідно відрізняється від аналогічних на світовому ринку.

Джерело UATV
дата 11.12.2019
категорії Технології
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×