Електросамокати: чим українські моделі кращі за світові аналоги (ВІДЕО)

Cкрін з відео

У листопаді 2019 року телеканал UATV провів конкурс стартапів в межах щорічного Innovation Market. Переможцем став проєкт Moveone – складаний електричний самокат на основі оригінального дизайну Ростислава Потопаєва. Співзасновники проєкту Костянтин Киричук та Валентин Панченко в новому випуску “Майстер справи” розповідають, чому у цієї моделі великі колеса від велосипеда, які переваги дає сталева рама, і чим самокат завоював симпатії європейських компаній, які готуються відкрити прокат в Україні та інших країнах.

Moveone – це самокат українського виробництва, який випускається в Києві. Наразі аналогів йому взагалі не існує. Про це розповідає Костянтин Киричук – співзасновник стартапу з виробництва в Україні сучасного, надійного та високопрохідного екологічного транспорту.

“Самокати не забруднюють навколишнє середовище, вони споживають мінімум електроенергії, та заряджаються просто, як мобільний телефон. Вдома від розетки шість годин – і ви знову можете 50 кілометрів проїхати”, – говорить Костянтин.

Передісторія українського електросамоката розпочалася ще в 1980-х роках, коли один інженер-винахідник створив і запатентував в Києві велополітен. Однак через подальші політичні та економічні потрясіння жоден подібний проєкт так і не втілили. Натомість племінник того винахідника Ростислав Потопаєв виріс великим любителем велотранспорту.

“Сім років тому Ростислав вигадав, і ми зробили прототип рекордного велосипеда. Він переміг у багатьох конкурсах – і дизайнерських, і так далі. Скажімо так, з цього й почалося “двоколісне питання”. Потім наступний етап був – переробляли звичайні велосипеди, варили рами й робили самокати. А потім прийшла ідея створити повністю свій концепт самоката“, – говорить Костянтин.

Він зазначає, що це мав бути самокат для будь-яких доріг. І завдання було – їздити на ньому по Києву.

Українські самокати їздять в Ірландії, Канаді, Німеччині. Наразі компанія з прокату, з якою працюють хлопці, виграла тендер в Києві, і вони з березня місяця чекають самокати на своїх нових 25 точках. А це мінімум по чотири самокати на кожній точці.

“В принципі, у нас завдання – на кінець березня зробити 100 самокатів. Для цього ми шукаємо інвесторів”, – сказав герой нашої програми.

Спеціально для UATV в програмі “Майстер справи” Костянтин Киричук та Валентин Панченко розповіли, чим українська модель вигідно відрізняється від аналогічних на світовому ринку.

Прямий ефір