Екзотика для гурманів: в Україні відкрили першу зміїну ферму (ВІДЕО)

Cкрін UATV

Зміїне м’ясо – цінний харчовий продукт. Воно багате на білки, амінокислоти й клітковину, зміцнює імунітет, допомагає людям, хворим на туберкульоз. Також добре впливає на серцево-судинну систему. Тепер у цьому зможуть переконатися й українські гурмани, побувавши на першій у нашій країні фермі, яка розпочала роботу у Львівській області.

Там розводять неотруйних вужів і полозів. Їх на фермі вже близько 70-ти. Власники запевняють: такі тварини абсолютно безпечні для вживання в їжу.

Зміїні ферми успішно розвиваються в Узбекистані, Казахстані та на Далекому Сході. Поласувати екзотикою люблять і американці. В Україні страва з зміїного м’яса – задоволення недешеве. Порція обійдеться в 100-150 доларів.

Розводити змій Ірина Юскевич, власниця господарства, вирішила після поїздки в Азію, де вперше спробувала страву зі зміїного м’яса.

“Воно дуже смачне, схоже на курку. Але значно м’якше, причому запах у нього – рибний”, – зазначає Ірина.

В Україну змій доставили з еко-куточків, де вони були в контакті з людьми із самого народження. Їх ніхто не вилучав у дикій природі, наголосила Ірина Юскевич. Вони стоять на обліку в ветеринарних службах, на них є всі документи. Ці змії безпечні для людей.

Фермери рептилій поки не продають – працюють над розмноженням. Для цього створили всі необхідні умови, максимально наближені до природних.

“У нас є можливість забезпечити їм відкладання яєць, безпосередньо в сіні. Зараз маємо приблизно 30 самок, які готові народжувати, – розповіла Ірина Юскевич. – У невеликому озері змії охолоджуються і полюють на рибу”.

Щодо раціону харчування рептилій, то фермерка зазначила: у полозів і вужів однакове тижневе меню – щонайменше одна рибина, перепелине яйце і 30 г молока.

За словами фермера, для того, щоб приготувати смачний і корисний салат чи суп зі змії, вона повинна рости майже три роки.

Спробувати екзотичну страву можна буде вже восени. А поки власники ферми запрошують відвідувачів у свій домашній тераріум на екскурсію.

Прямий ефір