Економіст Віталій Кравчук розповів, навіщо Україні нова програма з МВФ (ВІДЕО)

uatv
02.10.2019
Фото UATV

Угоду України з МВФ про нову програму співпраці планується підписати в грудні 2019 року. Про це раніше заявив прем’єрміністр Олексій Гончарук. За його словами, переговорний процес тільки розпочався. Він триватиме ще кілька місяців.

Про співпрацю України з МВФ в студії UATV розповів старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Віталій Кравчук.

“Основна мета програми МВФ – це реформування української держави. Є велика ймовірність досягнення домовленості у зв’язку з тим, що Україна показує значний поступ у питанні боротьби з корупцією. Йдеться про запуск Антикорупційного суду. Також було прийнято закони в сфері фінансового сектору. Це позитивний сигнал для МВФ, який вони не ігноруватимуть”, – розповів експерт.

Як відомо, Україна планує отримати від МВФ 6 млрд доларів. Цю суму буде розбито на кілька частин. Виходить по 2 млрд доларів на рік. На питання, чи достатньо цих грошей для української економіки, Віталій Кравчук відповів, що не так важлива сума, яку може дати МВФ, як сам факт, котрий буде сигналом для зовнішніх донорів. Це означає, що країна продовжує процес реформування.

Крім того, в найближчі роки нас чекають великі виплати за державним боргом. Таким чином Україна поки що потребує фінансової підтримки Міжнародного валютного фонду.

Яким чином збільшення попиту на українські облігації внутрішньої позики впливає на курс долара, та чи впливає взагалі – дивіться у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Соломія ЛУКОВЕЦЬКА, UATV

Джерело UATV
дата 02.10.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×