Двоє інфікованих COVID-19 українських моряків застрягли на судні в Малайзії

uatv
11.01.2021
Фото з сайта kp.ua

Влада Малайзії упродовж кількох днів не надає допомогу 8 хворим на COVID-19 членам екіпажу корабля SFL Kate, що перебуває в її водах. Серед них – двоє українців.

Про це пише Радіо Свобода із посиланням на старшого механіка Валерія Григор’єва, одного з українців, які застрягли без допомоги на кораблі.

За словами чоловіка, коли корабель із 25 грудня вантажився вугіллям в Індонезії, прямуючи на Індію, на судно приїхали двоє сторонніх інженерів. Чоловік припускає, що саме вони могли заразити членів екіпажу, з якими працювали над спільними завданнями.

Сам Григор’єв відчув перші симптоми з 1 на 2 січня – вночі у чоловіка піднялася температура. Коли через п’ять днів після цього корабель підійшов до Сінгапуру, на борту було вже 8 хворих, із них п’ятеро з температурою та поганим самопочуттям.

“Сінгапур нас не прийняв, не пустив нас у територіальні води. Ми там мали спорядження отримати, пальне. В Сінгапурі є офіс нашої компанії. Але влада Сінгапуру сказала ні – і все. Єдине, що нам залишалось робити – у Малайзії, неподалік від Сінгапуру, кинути якір”, – розповів Григор’єв.

Пізніше на корабель припливли лаборанти з Малайзії. Вони взяли мазки в членів екіпажу, COVID-19 підтвердився у 8 з 21 члена екіпажу. Хворі через суднового агента намагалися домовитись із владою Малайзії про госпіталізацію. Але, за словами українця, та сторона затягує процес і допомоги не надає.

Чоловік розповів, що хворіє вже десять днів, пропив курс антибіотиків, проте краще не стало. Самопочуття зараз погане, є температура, слабкість, потовиділення. Іншому українцю краще, у нього немає температури.

Як зазначив у Тwitter речник МЗС Олег Ніколенко, посольство України перебуває на зв’язку з українськими моряками.

“У взаємодії із судновласником у терміновому порядку опрацьовується можливість відвідання корабля лікарем для надання невідкладної медичної допомоги”, – пише він.

Раніше троє українців повернулися додому після тривалого ув’язнення в Лаосі.

Нагадаємо, що 9 грудня з Іраку повернулися двоє українців, яких утримували там три роки.

Джерело Радіо Свобода
дата 11.01.2021
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×