Другий день форуму “Південна стратегія розвитку”: спільне комюніке (ФОТО)

Фото телеканал “Дом”

У Херсонській області триває другий день форуму “Південна стратегія розвитку”. Учасники заходу обговорюють питання економічної безпеки та міжнародного співробітництва у Причорномор’ї та Приазов’ї.

Про це пише UATV.

Представники місцевого самоврядування півдня України виступили зі спільним комюніке.

“Ми, обрані жителями громад керівники та представники місцевого самоврядування Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської та Донецької областей, цим зверненням засвідчуємо єдність позиції Півдня України – земель вздовж Азовського та Чорного морів від Маріуполя до Ізмаїлу. Наша єдність – результат спільного досвіду несправедливості, агресії, збитків та людських втрат, що були принесені у наш дім збройним конфліктом, розпочатим Російською Федерацією та окупації нею частини території України”, – йдеться в документі.

У комюніке зазначається, що внаслідок російської агресії проти України жителі півдня живуть у постійній небезпеці. Загроза ескалації агресії спричиняє також відчутні втрати для економіки, стримуючи іноземних інвесторів і міжнародні фінансові організації.

“Розвиток громад та територій є базовим завданням місцевого самоврядування. Необхідне для нього залучення інвестицій та підприємницької ініціативи значно ускладнене існуванням цих мілітаристських загроз з боку влади Російської Федерації”, – йдеться в заяві.

Представники місцевого самоврядування півдня України вітають і підтримують ініціативу Володимира Зеленського щодо створення “Кримської платформи”.

“Вважаємо, що консолідація зусиль міжнародної спільноти під егідою “Кримської платформи” сприятиме подоланню негативного впливу окупації Кримського півострова Російською Федерацією на соціально-економічну, гуманітарну та екологічну ситуацію у південних областях України”, – зазначається в комюніке.

У заяві наголошується на важливості уваги міжнародної спільноти до безпекової ситуації в та навколо Криму, зокрема у контексті мілітаризації півострова та прилеглих акваторій Чорного та Азовського морів, забезпечення свободи судноплавства як важливого фактора економічної стабільності України, зокрема її південних областей, та інших держав Чорноморського басейну.

Представники місцевого самоврядування вітають ініціативи міжнародних партнерів щодо фінансування, експертної підтримки проєктів соціально-економічного та інфраструктурного розвитку громад, що межують з тимчасово окупованою територією.

“З іншого боку, стратегія випереджувального розвитку таких громад вимагає розробки більш спеціалізованих кредитних програм у сферах безпекової інфраструктури (меліорації, енергетичної, портової, транспортної сфер, берегоукріплень); масштабних проектів готельно-туристичної та лікувальної сфери; підтримки створення нових та оновлення існуючих підприємств промисловості, логістики товарів; забезпечення базових потреб гідного життя населення. З цією метою закликаємо міжнародну спільноту залучатись до розвитку місцевого рівня “Кримської платформи”, – йдеться в заяві.

Фото телеканал “Дом”
Фото телеканал “Дом”
Фото телеканал “Дом”

Нагадаємо, що в Херсонській області 10 червня розпочався Міжнародний інвестиційний форум “Південна стратегія розвитку”. Він триватиме до 11 червня. Деокупація Криму – одна з головних тем форуму. У заході візьмуть участь близько 600 людей: 168 глав територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів.

Читайте також: Форум “Південна стратегія розвитку”: що збираються будувати на Херсонщині (ВІДЕО)

Прямий ефір