Dream ГогольFest у Херсоні відвідали орієнтовно 5 тисяч людей (ФОТО)

Фото надане організаторами заходу

Фестиваль сучасного мистецтва Dream ГогольFest, який цьогоріч вперше відбувався у Херсоні і тривав з 4 до 6 вересня, відвідали приблизно 5 тисяч людей, повідомляють організатори заходу.

Упродовж трьох днів фестивалю відбулося приблизно 100 подій. При цьому через карантинні вимоги довелося обмежити кількість відвідувачів на локаціях.

Відвідувачам представили театральну, музичну, освітню, візуальну, перформативну та нічну програми. Основні події відбувалися на локаціях Urban CAD, готель “Фрегат” на набережній, Херсонський академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша, а на Трофейному мосту в Гідропарку відбулося гранд-відкриття фестивалю “І корабель пливе” від режисера Влада Троїцького.

На думку ідейного натхненника ГогольFest, засновника ЦСМ “ДАХ”, режисера Влада Троїцького, проведення заходу в Херсоні має велике значення для самого міста.

“Відбулося відкриття “нового” міста – Херсона – близького і водночас далекого, міста з фльором Середземномор’я, яке начебто трохи уві сні, припорошене, але з надзвичайним потенціалом. Dream ГогольFest надав “божественний поштовх”, після якого люди точно прокинуться і зрозуміють, що потрібно робити. І більше любитимуть своє власне місто”, – наголосив режисер.

Директор ГогольFest Максим Демський зазначив, що цей проєкт є дуже неординарним. Він звернув увагу, що під час його реалізації довелося пристосовуватися до нових реалій життя й організувати все так, щоб дотримувалися карантинні заходи.

“Нам довелося пройти багато різних викликів. Зокрема, карантинна ситуація в Україні. Ми зробили все від нас залежне, аби максимально дотримуватися вимог проведення подібних заходів. Здійснили кілька сайт-специфік проєктів, які автоматично створювали природну соціальну дистанцію. Закупили величезну кількість масок, санітайзерів, надрукували понад 1000 пам’яток. Під час активної фази фестивалю нам вдалося утримати більшу частину людей в дотриманні карантинних правил”, – сказав Демський.

Найяскравішими подіями заключного дня стали, зокрема, камерна опера “Стус перехожий” від акторів ЦСМ “ДАХ”, інсталяція Alambari #TogetherAtTheSameTime, опера-реквієм IYOV у виконанні формацї Nova Opera, лекція режисера Влада Троїцького “Dream – мрія чи сон?” та концерти на головній музичній сцені.

Концерти відбувалися у “вертикальному форматі”. Глядачі розташувалися в номерах готелю “Фрегат” і з балконів слухали виконавців та спостерігали за дійством, яке тривало внизу на сцені.

Цьогоріч театральна програма об’єднала у собі 4 напрямки: флагманські івенти від ГОГОЛЬFEST, прем’єри від ЦСМ “ДАХ”, site-specific імерсивні проєкти з залученням локальних артистів, цифрові лабораторії #GF_LSD – це проєкт-лабораторія з пошуку цифрових рішень, що був запущений під час карантину. Поєднали онлайн та офлайн формати. Загалом відбулося 37 подій. Їх представили на всіх майданчиках фестивалю. Серед прем’єр – документальна музично-драматична вистава “Make Up” від актрис гурту “Dakh Daughters” – вистава-дзеркало, через яку вони вдивляються у самих себе. 

На нічних музичних вечірках виступали сучасні українські гурти та діджеї. Зокрема, відбувся прем’єрний виступ нового колективу Ragapop, до складу якого входять учасниці Dakh Daughters – Руслана Хазіпова і Анна Нікітіна та музикант Антон Очеретяний.

Всі події Dream ГогольFest проводилися згідно з вимогами МОЗ у зв’язку із запровадженням карантинних обмежень.

Прямой эфир