Дослідники Гарвардського університету довели, що Голодомор в Україні був штучним

Фото з сайта ukrainian.voanews.com

Завдяки новітнім технологіям, українські дослідники в Гарварді довели, що Голодомор 1932-1933 років припав не на південні регіони України, як вважає більшість істориків, а на центральні регіони. Більше того, він був штучно створений та спрямований виключно на українців.

Про це пише Голос Америки.

Директор українського дослідницького Інституту в Гарварді Сергій Плохій розповів: “Ми не повірили своїм очам, коли зрозуміли, що найбільш суворий голод, найбільша кількість загиблих під час Голоду була на території сучасної Київської, Полтавської, Черкаської областей. Перед тим існувало уявлення, що більшість постраждали на півдні України. Бо південь був традиційний регіон, де через засухи і так далі голоди повторювалися, і це накладалось. Голод 1932-1933 року не накладається на ту саму карту, на яку накладаються інші голоди. Він був штучним”.

Зробити такі висновки науковцям допомогли цифрові мапи України. 

Перед цим вони запустили проект із оцифрування історичних карт України. Після того, як вони отримали усі цифрові копії, дослідники почали процес дослідження та аналізу.

Тоді вони дійшли висновку, що ​етнічна група українців має показники втрат у часи Голодомору щонайменше вдвічі вищі, ніж усі інші. Спочатку йдуть українці, потім поляки, потім росіяни, німці і євреї.

Проект “Цифровий Атлас України”, за словами менеджера Костянтина Бондаренко, свого роду гра, де ти прикладаєш якісь зусилля і отримуєш результат. І це дуже цікавить студентів. Це може їх ще більше стимулювати глибше вивчати і досліджувати Україну через інформацію, яку ми тут презентуємо.

Дослідники оцифрували не лише карти часів Голодомору, а й Революції Гідності, Генеалогії Київської Русі, Історичного Поділля в епоху Середньовіччя та Незалежності України.

Прямий ефір