Допінговий скандал: РФ можуть на 4 роки відсторонити від міжнародних змагань (ВІДЕО)

uatv
06.12.2019
Скрін із відео

Допінговий скандал з Росією близький до розв’язки: 9 грудня в Лозанні виконком Всесвітнього антидопінгового агентства винесе важливе рішення щодо російського спорту. Раніше комітет організації запропонував усунути РФ від міжнародних змагань на чотири роки. Причина таких рекомендацій – підозри, що базою даних Московської антидопінгової лабораторії маніпулювали.

Які ще наслідки чекають на Росію в разі ухвалення рішення про відсторонення від змагань, розповів член Ради засновників WADA від Європи, ексміністр молоді та спорту України Ігор Жданов в студії UATV.

“Це дуже масштабні санкції. Якщо практично говорити, то це виключення РФ як держави, яка змушувала спортсменів вживати допінг та обманювала міжнародну спортивну громадськість, на 4 роки від світового спорту. Але в разі, якщо вони покажуть прогрес у виконанні Кодексу WADA, то зможуть знову виступати на світових змаганнях”, – розповів гість студії.

Він зазначив, що є момент, на якому потрібно акцентувати увагу – чесні спортсмени зможуть виступати, якщо доведуть, що вони ніколи не вживали допінг. Але при цьому прапор Російської Федерації піднімати не будуть. Вони виступатимуть в якості нейтральних атлетів.

“Щоб імплементувати ці рішення, необхідно, щоб всі суб’єкти-підписанти кодексу ухвалили такі ж рішення на своїх рівнях. Правда, є колізія щодо Європейського чемпіонату з футболу. Адже вони не підписували Кодекс WADA. Але ця ситуація буде вирішена”, – пояснив Жданов.

Як відомо, в РФ діяла ціла державна система, яка змушувала спортсменів вживати допінг і приховувала все це від міжнародних організацій.

Жданов розповів, що російська база даних змінювалася кілька разів. Вперше – коли інформатор WADA Григорій Родченков розповів про те, що відбувається в Росії. Другий раз – в 2016-2017 роках, і третій – у вересні 2018 року.

“Думаю, WADA ухвалить рішення про те, що Росія не відповідає їх кодексу. Для того, щоб знову отримати статус відповідності WADA, вони повинні будуть виконати ряд умов. Наприклад, проводити проби тільки в міжнародних лабораторіях, забезпечити незалежність для антидопінгового агентства”, – сказав член Ради засновників WADA від Європи.

Повне телеінтерв’ю з Ігорем Ждановим дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 06.12.2019
категорії Спорт
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×