“Дом” повертає жителів Криму й ОРДЛО до українського контексту, – Кречетов

Скрін “Ісландія”

Телеканал “Дом” створений для тимчасово окупованих територій. Задача цього медіа – повернути жителів окупованих територій до українського контексту, а Україну – до їхнього контексту.

Про це розповів креативний редактор каналу “Дом” Максим Кречетов в інтерв’ю журналісту Сергію Іванову на YouTube-каналі ISLND TV.

“Завданя телеканалу “Дом” – розмовляти з тимчасово окупованими територіями, повертати людей до українського контексту. А Україну – до їхнього контексту. Щоб люди зрозуміли невідворотність цього процесу, що Україна буде. Вся територія, визначена в Конституції, – це буде Україна. Це питання часу, але, думаю, нетривалого часу”, – зазначив він.

На думку Кречетова, якби президент Володимир Зеленський не вірив у можливість повернення цих територій, то такі проєкти, як “Дом”, не створювалися б.

Креативний редактор також розповів про діяльність телеканалу та пояснив, чому мовлення здійснюється російською мовою.

“Канал мовить російською мовою для того, щоб максимально полегшити розуміння того, що ми говоримо, людям з окупованих територій, Росії, російськомовним громадянам у всьому світі. Бренд “Дом” мовить лише на окуповані території. За півроку запустилося 10 проєктів – інформаційних, інформаційно-аналітичних. Ще з вересня запустився ранковий проєкт “Утро ДОМа”. І новини – п’ять випусків на день”, – повідомив Кречетов.

Зокрема, він детально зупинився на головному проєкті телеканалу – “На самом деле”. Програма виходить з понеділка до п’ятниці, але щодня змінюється тематика випуску.

“Проєкт щоденний, з понеділка до п’ятниці, але в понеділок у нас “На самом деле: Россия”, у вівторок – “На самом деле: Донбасс”, у середу – “На самом деле: мир“, у четвер – “На самом деле: Крым”, у п’ятницю – “На самом деле: Украина“. Суть програми в тому, що ми розповідаємо, що насправді відбувається в тих регіонах, про які ми говоримо. Причому, це не контрпропаганда, це не нав’язування якоїсь думки, це не маніпуляція, не брехня. Ми спокійно, респектабельно подаємо об’єктивну інформацію з повагою до глядача, щоб він міг сам зробити висновки. Зрозуміло, що всі дивитись не будуть – це інтелектуальний продукт, треба подумати, оцінити, зробити висновки”, – додав креативний редактор.

Примітно, що кожного дня в цій програмі різні ведучі, пов’язані з регіоном, про який вони розповідають. Зокрема, “На самом деле: Россия” веде відома російська журналістка Марія Строєва, яка виїхала з Росії через тиск влади на медіа. Про Донбас розповідає журналіст із Донецька Олексій Мацука. Програму “На самом деле: мир” веде відома ведуча Марина Остапенко. Ведучим програми “На самом деле: Крым” є Дмитро Сіманський, який народився та довгий час жив на півострові.

“У п’ятницю в проєкті “На самом деле: Украина” працюють наші ведучі новин – Микола Сирокваш і Анна Нитченко. Вони розповідають про реальний стан справ в країні, – додав Максим Кречетов. – Є також цікавий проєкт “Официальный разговор” – просто офіційна позиція України з тих чи інших питань. Куди Україна рухається, що ми робимо, які ми зміни ухвалюємо, які реформи. Для того, щоб наші співгромадяни, які тимчасово відірвані від нас, слухали та розуміли, поверталися в наш контекст”.

Окрім того, телеканал випускає й інші щоденні програми. Зокрема, короткі блоги “А как там дома?” – про Крим і Донбас. 

Кримський блог робить журналістка Мілена Амеді – вона з Євпаторії, “А как там дома? Донбасс” робить Олексій Мацука. Вони розповідають про події, які відбулися на Донбасі та в Криму. Про те, що ніколи не розкажуть тамтешні так звані засоби масової дезінформації. Ці блоги просякнуті емпатією та співчуттям до звичайних людей, які опинились в таких умовах. Які не кликали Путіна, які чесно працювали, платили податки, жили в Україні та й надалі хочуть жити в Україні. А їх, насправді, переважна більшість. Люди хочуть повернутися до України”, – додав креативний редактор.

Читайте також: Протистояти пропаганді РФ ефективніше російською мовою, – креативний редактор каналу “Дом”

Нагадаємо, що Мінреінтеграції працює над покращенням донесення сигналу телеканалу “Дом” на окуповані території.

Прямий ефір