“До 2020 року військовий бюджет НАТО сягне 100 мільярдів доларів”, – Александер Вінніков

uatv
22.06.2019
Фото Радіо Свобода

Очільник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков в інтерв’ю програмі “Точки дотику” прокоментував візит президента Зеленського до штаб-квартири НАТО і зовнішньополітичні очікування України, а також тенденцію на збільшення військового бюджету країн-членів Альянсу.

Зокрема, він повідомив, що в НАТО позитивно оцінили зобов’язання нового українського президента вирішити конфлікт на Донбасі мирним шляхом, і нагадав про те, що Організація Північноатлантичного договору засуджує агресивні дії Росії щодо України.

“Ми, безумовно, підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України, і засуджуємо агресивні дії Росії на сході країни і в Чорному морі, включаючи незаконне захоплення в полон українських моряків і суден, а також триваючу мілітаризацію в цьому регіоні і в Криму. Ми також використовували цю можливість, щоб ще раз підкреслити, що продовжуємо політику невизнання нелегальної анексії Криму”, – зазначив Александер Вінніков.

Дипломат розповів, що під час зустрічі Володимира Зеленського з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом сторони обговорили стан реформ і подальшу роботу над впровадженням закону “Про національну безпеку”.

“Ми були раді почути від нього підтвердження прихильності продовжувати реформування України відповідно до євроатлантичних стандартів і принципів. Зокрема, що одним із пріоритетів його роботи стане повна реалізація всіх положень закону “Про національну безпеку України”, тобто, продовження реформування сектора безпеки та оборони, органів розвідки та оборонної галузі, забезпечення парламентського нагляду за службами безпеки та оборони. Альянс ще раз підтвердив повну підтримку цих намірів. НАТО продовжуватиме надавати практичні консультації, і сприяти Україні на цьому шляху”, – повідомив дипломат.

Александер Вінніков акцентував увагу на необхідності показати результати у зміцненні демократичних інститутів, забезпеченні захисту прав людини та верховенства права.

“Ми очікуємо, що українська влада продовжить працювати на досягнення поставлених цілей в реформуванні сектора безпеки та оборони. Ми також очікуємо успіхів у боротьбі з корупцією. Всі ці сфери важливі, і НАТО готовий допомогти Україні на цьому шляху реформ. В підсумку рішення про членство приймаються країною-претендентом і 29 (а незабаром 30) країнами-членами Альянсу. І жодна третя країна не повинна впливати на цей процес”, – підкреслив він.

Крім того, очільник Представництва НАТО в Україні прокоментував підвищення загального військового бюджету НАТО більш ніж на 7% в 2019 році. Він повідомив, що до 2024 року країни-члени Альянсу мають намір наблизитися до позначки в 2% від ВВП на оборонні потреби.

“Відновилося розуміння необхідності підтримувати військові витрати на певному рівні, який відповідає новому рівню загроз і викликів, з якими стикаються країни-члени Альянсу. НАТО бачить необхідність збільшити військові витрати, щоб підтримувати готовність ефективно зустріти ці виклики нашої спільної безпеки. За останні два роки європейські країни-члени Альянсу та Канада додали 41 мільярд доларів до наших спільних оборонних витрат. До кінця наступного року ми очікуємо, що ця цифра досягне 100 мільярдів доларів. Це значна сума, і ми очікуємо як збільшення капіталовкладень для посилення військового потенціалу, необхідного Збройним силам, так і збільшення відрахувань на операції та місії, що проводяться НАТО”, – повідомив пан Вінніков.

Детальне інтерв’ю з Александером Вінніковим дивіться 25 червня 2019 року в 21:30 на UATV.

Джерело UATV
дата 22.06.2019
категорії Україна - НАТО
поділитися

Топ новин на UA|TV