“Дні України в Словаччині – важлива платформа для співпраці”, – Марек Шафін

uatv
24.04.2019
Фото УНН

У період з 25 по 30 квітня в словацькому місті Кошице триватимуть Дні України в Словаччині. Цей захід відбудеться вже вп’яте і збирає не тільки діячів культури, а й представників бізнесу.

Цього року нашу країну представлять понад 400 учасників. А в міському Парку культури відбудеться Словацько-український бізнес-форум SUF-2019, на якому будуть обговорюватися питання системи безпеки на кордонах, співпраці в сфері економіки та освіти.
“Це вже традиційний захід, який збирає творчі колективи: акторів, поетів, фотографів з усієї України, а також людей бізнесу. Таким чином українці можуть показати творчість своєї країни. Ми, в свою чергу, проводимо Дні Словаччини в Україні. Цього року захід відбувся в місті Новодністровськ в Чернівецькій області. Ця співпраця активно розвивається”, – повідомив посол Словаччини в Україні Марек Шафін.
Дні Словаччини в Україні-2019 приурочили до кількох важливих подій: 15-ї річниці вступу країни в ЄС, головування Словацької Республіки в ОБСЄ і Вишеградській четвірці, а також 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

За останні роки зміцнилася не тільки культурна взаємодія країн. Словаччина підтримала євроінтеграційний курс України на міжнародній арені, а словацький екс-віце-прем’єр-міністр і міністр фінансів Іван Міклош з групою співробітників з 2016 року працював при Кабміні, де ділився євроінтеграційним досвідом своєї країни.
“Економічні показники Словаччини зараз дуже хороші, і це може бути прикладом і для України – куди треба йти. Для нас це був непростий шлях, ми виконували жорсткі вимоги, однак завдяки цьому сьогодні жнемо плоди своєї роботи”, – зазначив посол Словаччини.

Важливим як для політичного, так і для економічного діалогу є той факт, що Словаччина твердо протистоїть проекту “Північний потік-2”.
“Ми є найбільшими на сьогодні постачальниками газу, оскільки встигли в 2014 році домовитися з “Газпромом” і зробили гілку реверсу, завдяки якій Україна отримувала газ і досі отримує його стільки, скільки хоче”, – розповів дипломат.

Важливим фактором розвитку двосторонніх відносин країн є гуманітарний напрям, а саме – допомога жителям підконтрольних уряду міст Луганської та Донецької областей, яку Словаччина почала надавати практично з початку війни.

“З 2014 року Словаччина надала гуманітарну допомогу на суму 5,5 млн євро. Існують такі проекти, як оздоровчі відрядження на кілька тижнів з проживанням в Словаччині. Вони надаються дітям із зони АТО та їх сім’ям, а також пораненим, – зазначив посол Словаччини. Крім того, триває наша співпраця з обласною дитячою лікарнею в Лисичанську”.

Під час останнього візиту міністра МЗС Словаччини Мирослава Лайчака на Донбас, був переданий вантаж на суму понад 120 тисяч євро. Основна частина гуманітарної допомоги за традицією була доставлена в Лисичанську обласну дитячу лікарню, яку словаки підтримують вже кілька років.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 24.04.2019
категорії Українці в світі
поділитися

Топ новин на UA|TV