Для заміни Мінського формату переговорів немає підстав, – Марія Золкіна

uatv
31.05.2019
Фото UATV

Зараз немає жодних реальних підстав вважати, що Мінський формат переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі буде замінений.

Про це в інтерв’ю UATV заявила Марія Золкіна, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”.

“Я маю на увазі як документи, на які орієнтується Україна, Росія, міжнародне співтовариство в плані пошуку шляху врегулювання конфлікту, так і формат Тристоронньої контактної групи, яка засідає в Мінську. Від президентської команди щодо того, як вони в принципі бачать стратегію спілкування з Російською Федерацією, конкретики поки що дуже мало. Але думаю, вона буде орієнтуватися на той формат, який вже є: з оперативних питань – Тристороння контактна група, зі стратегічних – “нормандська четвірка”, – зазначила гостя студії.

Також Марія Золкіна прокоментувала можливе розширення переговорів у Нормандському форматі за рахунок США і Великої Британії. За її словами, питання полягає лише в тому, чи потрібно це Україні.

“Ми знаємо, що були інтенції (наміри, – ред.) додати до учасників переговорів, крім Німеччини та Франції, Велику Британію та США. Не бачу сенсу розширювати формат навіть за рахунок таких серйозних міжнародних гравців, тому як спілкування між Москвою і Вашингтоном існує. Так, воно не таке плідне, як нам, можливо, хотілося б, але саме на рівні Волкера-Суркова відбуваються найбільш предметні розмови. Добре, що позиція України враховується. В принципі, позиція Волкера на цих переговорах відштовхується від норм міжнародного права, це не спроба продати інтереси України або домовитися з РФ за рахунок інтересів нашої країни”, – сказала експерт.

Також аналітик відзначила, що навряд чи присутність Британії в розширеному форматі переговорів посприяє тому, що РФ піде на поступки.

“Велика Британія, думаю, зараз не в найкращому стані, хоча їй, якщо Brexit відбудеться, потрібно буде шукати нові шляхи позиціонування себе на міжнародній арені вже як абсолютно самостійного суб’єкта. Але Україні більше важлива підтримка США“, – додала Золкіна.

Телеверсію інтерв’ю з Марією Золкіною дивіться 1 червня в 15:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Анастасія ДЯДЮША, UATV

Джерело UATV
дата 31.05.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV