Для українців за кордоном діятиме програма “Захист”, – МЗС

uatv
27.03.2020
Фото Укрінформ

Дипломатичні установи України за кордоном запускають спеціальну програму “Захист” для тих громадян нашої держави, які залишаться на території інших країн після закриття українського кордону цієї ночі.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відеозверненні, оприлюдненому у Facebook, інформує UATV.

“Ми шукаємо можливості повернути вас і після того, як буде закрито регулярне пасажирське сполучення. Для тих, хто застряг за кордоном на цей час, ми будемо надавати максимальну допомогу. І сьогодні я доручив усім закордонним дипломатичним установам розгорнути програму “Захист”. Це захист вас у тих надскладних умовах, у яких ви опинилися”, – зазначив Кулеба, звертаючись до українців за кордоном.

Перелік ситуацій, у яких українці зможуть звернутися до дипустанов за допомогою, можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України. Зокрема, посольства і генконсульства вирішуватимуть питання прострочених документів і віз, співпрацюватимуть з правоохоронцями для захисту інтересів громадян у разі їх порушення, шукатимуть можливість тимчасово розмістити тих українців, які не матимуть місця проживання, інформуватимуть про можливість повернення до України та багато іншого.

“Залишайтесь на зв’язку з посольством або консульством у країні, де ви “застрягли”. Повідомте дипломатам про те, якої саме допомоги ви потребуєте. Для полегшення комунікації посольства та консульства створять спеціальні спільноти та канали “Захист у (назва міста/країни)” у соціальних мережах і месенджерах, які працюють у країнах вашого перебування”, – зазначають в МЗС.

Наголошується, що уряд України допоможе повернутися додому тим громадянам, які не встигнуть зробити цього до закриття кордону, коли в країні їх перебування стабілізується ситуація, а також коли МОЗ зможе забезпечити належні умови контролю та обсервації після повернення.

Також в МЗС зазначили, що українці зможуть потрапити додому автомобілем або пішки через дозволені пункти пропуску.

Звернення міністра закордонних справ України Dmytro Kuleba​ до громадян України, які залишаються за кордоном в умовах припинення авіаційного сполучення починаючи з 28 березня 2020р.

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Пʼятниця, 27 березня 2020 р.

Нагадаємо, Україна сьогодні повністю закриває кордон і припиняє всі пасажирські перевезення через поширення коронавірусу.

Джерело UATV
дата 27.03.2020
категорії Українці в світі
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV