Для спостереження 24/7 фінансування місії ОБСЄ в Україні потрібно збільшити, – Гончарук

uatv
20.01.2020
Фото з сайта kmu.gov.ua

Прем’єрміністр України Олексій Гончарук провів зустріч з діючим головою ОБСЄ, прем’єрміністром і міністром європейських та закордонних справ Республіки Албанія Еді Рамою. Глава українського уряду, зокрема, підняв питання фінансування моніторингової місії у нашій державі для забезпечення цілодобового спостереження.

Про це повідомляє UATV з посиланням на Урядовий портал.

“Необхідно, аби Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ здійснювала спостереження в режимі 24/7. Це потребує збільшення її бюджету. Ми розраховуємо, що під час головування Албанія приділить увагу просуванню цієї ідеї поміж інших держав-учасниць та ініціює проведення відповідних перемовин”, – зазначив Олексій Гончарук.

Також він наголосив: важливо, щоб місія ОБСЄ працювала не тільки на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Донецької та Луганської областей, а й у тимчасово окупованому Криму.

“Місія ОБСЄ має ефективно протидіяти злісним порушенням прав людини з боку Росії на тимчасово окупованих територіях України”, – додав прем’єрміністр України.

Також сторони під час зустрічі обговорили двосторонні відносини України та Албанії. Гончарук зазначив, що мета української сторони – посилити двосторонню співпрацю між країнами.

“Ми вітаємо згоду албанської сторони на відкриття на її території українського посольства та готові затвердити відповідний запит, який ми отримали минулого місяця від Албанії. Сподіваємося на відкриття посольств у найближчі місяці”, – наголосив він.

Крім цього, Олексій Гончарук та Еді Рама обговорили укладення Угоди про зону вільної торгівлі між державами. За словами прем’єрміністра Албанії, його країна готова укласти відповідний документ.

Нагадаємо, Україна планує цьогоріч відкрити посольство в Албанії.

Джерело UATV
дата 20.01.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×