“Для розвитку взаємовідносин між Словаччиною і Україною є великі резерви”, – Посол Словаччини

12-14 жовтня в місті Новодністровськ відбудуться Дні Словаччини

uatv
09.10.2018

 Фото UATV

Захід під егідою Посла Словацької Республіки в Україні Марека Шафіна проводиться вже другий рік. Місто перебуває на кордоні трьох областей: Чернівецької, Хмельницької та Вінницької, що дає можливості задіяти жителів трьох областей, а подібні активності сприяють залученню інвестицій з Євросоюзу в регіон.

“Ми ментально дуже близькі народи. У мене є побажання, щоб заходи такого роду робилися частіше, і ми могли б налагодити співпрацю між регіонами наших країн”, – заявив Посол Словаччини в Україні Марек Шафін. Він зазначив, що в майбутньому інші міста України, зокрема Харків, планують також проводити подібні ініціативи, які допоможуть словакам і українцям краще пізнати один одного і знайти нові сфери співпраці.

Одним з найважливіших заходів для розвитку двостороннього співробітництва між країнами вже 4 роки поспіль є Дні України в Словаччині, які традиційно проходили в місті Кошице (Словаччина) в квітні цього року. Цього разу захід у Новодністровську продемонструє українцям особливості словацької національної культури і кухні в рамках ярмарку, але також воно створить умови для розвитку ділового спілкування. Важливою складовою “Днів Словаччини” стане інвест-форум на тему “Вишеградська група і Україна: перспективи партнерства і можливості розвитку транскордонного співробітництва на муніципальному рівні”.

“Для розвитку взаємовідносин між Словаччиною і Україною є великі резерви. Такі заходи, як Дні Словаччини в Новодністровську, допомагають налагоджувати і зміцнювати зв’язки між людьми, а також розвивати економічні відносини, взаємовигідні як для словацької, так і для української сторони”, – зазначив Посол Словацької Руспубліки.

Міський голова Анатолій Болдашев зазначив, що в рамках транскордонного співробітництва три проекти разом зі словацьким містом-побратимом Гельніца вже були подані в Брюссель, що дасть можливість залучити в регіон додаткові кошти в рамках конкурсу грантів.

Мер Новодністровська підкреслив, що місто славиться своїми гідро-ресурсами та висококваліфікованими фахівцями в сфері гідро-енергетики, що може бути цікаво для розвитку співпраці зі словацькими партнерами. Учасникам форуму продемонструють міста Кошице, Собранце (Словаччина) Беч (Польща) та Новодністровськ в ракурсі їх потенційних можливостей для співпраці в рамках проектів Євросоюзу.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 09.10.2018
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×