“Для нас ринок України має велике значення”, – посол Азербайджану

Фото посольства Азербайджану в Україні

Після розвалу Радянського Союзу та здобуття незалежності відносини України й Азербайджану вийшли на рівень стратегічного партнерства. Важливим аспектом відносин стала взаємна підтримка в світових і регіональних організаціях з питання територіальної цілісності. “Відносини між Азербайджаном і Україною є стратегічними. Ми підтримуємо один одного в міжнародних і регіональних організаціях. Щодо всіх ключових питань наші думки збігаються”, – зазначив посол Азербайджану в Україні Азер Худієв.

В результаті домовленостей під час візиту Президента Петра Порошенка в Баку в 2016 році, глави двох держав дали доручення про заборону пропуску товарів, котрі надходять з окупованих територій двох країн. Таким чином, із 2014 року загальний товарообіг між країнами знизився майже удвічі. Адже основою торгових відносин була продукція машинобудування та інших, типових для Донецького регіону, сфер виробництва. Сьогодні країни активно працюють, щоби повернути товарообіг на колишній рівень.

“Для збільшення товарообігу було прийнято рішення на рівні вищого керівництва про відкриття Торгового дому Азербайджану. Аналогічна робота з відкриття Торгового дому України в Азербайджані ведеться моїм колегою і шановним другом послом Олександром Міщенком. Це створить хороший імпульс надалі для взаємовигідної співпраці, а також для підвищення товарообігу та диверсифікації продукції з обох сторін”, – запевнив посол Азербайджану в Україні.

Він зазначив, що з 2017 року в торгівлі між країнами зафіксовано значне зростання. У 2017 році товарообіг зріс в 2,4 разу в порівнянні з 2016-м і становить 810 мільйонів доларів США.

Крім того, співпраця в сфері транспорту – той напрям, який може створити для України нові перспективи на геополітичному рівні. За словами посла Худієва, кооперація Азербайджану, Грузії, України та Китаю в рамках проекту “Один пояс, один шлях” вважається одним із перспективних глобальних міжнародних інфраструктурних проектів.

“Глава нашої держави пан Ільхам Алієв надає особливого значення розвитку транспортного потенціалу та реалізації міжнародних значущих інфраструктурних проектів в Азербайджані, який найближчим часом перетвориться на великий логістичний і транзитний центр”, – наголосив дипломат.

У вересні 2017 року Одесі між Україною, Грузією й Азербайджаном було підписано Меморандум про спільне використання залізничних і поромних шляхів сполучення. Крім того, важливим напрямом співпраці у сфері міжнародних перевезень став проект транспортного коридору “Північ-Південь”, який буде завершено орієнтовно в 2019 році.

“У цій сфері ми надаємо співпраці з Україною велике значення. Проект “Північ-Південь” є для нас пріоритетним. Ми запропонували нашим українським партнерам такий сегмент, як Захід-Південь. Таким чином, Україна зможе постачати продукцію в Грузію, звідки вона потрапить до Азербайджану й далі, на великі ринки близькосхідних країн”, – пояснив Азер Худієв.

Енергетика – ще один перспективний напрям. Наприкінці 2016 року в Україні були здійснені перші поставки танкерів з азербайджанською нафтою і зрідженим газом.

“На жаль, поки такі поставки мають поодинокий характер через відсутність довгострокових контрактів. Я впевнений, що наші українські партнери зможуть оцінити нашу співпрацю в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Румунія, і уряд України ухвалить відповідне рішення, що дозволить нам постачати наші енергоресурси, зокрема авіагас, в Україні. Для нас ринок України має велике значення!”, – запевнив посол Азер Худієв.

Посол зазначив, що Азербайджан – країна, яка намагається розширити інвестиції за кордоном, зокрема, в Україні. В кінцевому підсумку, реалізація потенціалу співробітництва в енергетичній сфері залежатиме від стабільності та збалансованості енергетичного й інвестиційного законодавства, підсумував Азер Худієв.

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір