Держави ОБСЄ непокоять підрозділи РФ на кордоні з Україною, – Генштаб ЗСУ

Росія продовжує ігнорувати пропозиції щодо допуску спостерігачів до цієї зони

uatv
17.07.2018

Фото Укрінформ-UATV

Росія грубо порушує власні міжнародні зобов’язання та блокує будь-які спроби запровадити механізми прозорого контролю з боку ОБСЄ за діяльністю та розгортанням угруповань військ РФ в Донецькій та Луганській областях.

Про це наголошувала делегація України на засіданнях Форуму ОБСЄ зі співробітництва у галузі безпеки, повідомив начальник Управління верифікації Генштабу ЗСУ Андрій Гудзь.

За його словами, Російська Федерація заперечує навіть документально підтверджені докази присутності російських військ та техніки на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

“Занепокоєння держав ОБСЄ викликає присутність значної кількості підрозділів збройних сил Росії на території Ростовської області, особливо у 25-кілометровій зоні вздовж кордону з Україною та їх нарощування у ході так званих “раптових” навчань, які не підпадають під вимогу обов’язкового інформування в рамках ОБСЄ, використовуючи, таким чином, прогалини у Віденському документі 2011 року“, — розповів Андрій Гудзь.

Він зауважив, що РФ продовжує ігнорувати пропозиції України та інших держав щодо допуску інспекційних груп ОБСЄ до цієї зони, яка наразі закрита Росією навіть для спостереження з повітря.

Занепокоєність України викликає також продовження мілітаризації Росією окупованого Криму та провокування інцидентів у Чорному морі із використанням носіїв ядерної зброї.

Нагадаємо, на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні Тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Геррі Кеміен заявив, що“російсько-окупаційні сили на Донбасі використовують оголошений режим припинення вогню для того, щоб отримати зброю та боєприпаси під виглядом гуманітарної допомоги”.

Джерело UATV
дата 17.07.2018
категорії ООС (АТО)
поділитися
Топ новин на UA|TV