“Держава не може існувати без душі”: Епіфаній привітав українців із річницею створення ПЦУ (ВІДЕО)

uatv
15.12.2019
Фото АР

Рік тому, 15 грудня 2018 року, на Об’єднавчому соборі у Софії Київській було створено помісну Православну церкву України та обрано предстоятеля, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Привітання українців із цієї нагоди опубліковано на сторінці митрополита у Facebook, інформує UATV.

“Рік тому здійснилося те, що раніше здавалося неможливим. У цей благословенний день Господь дарував українському православ’ю єдність: 15 грудня 2018 року у Святій Софії Київській відбувся Собор, в результаті якого постала помісна Православна церква України, а на мене був покладений хрест предстоятельства”, – пише Епіфаній.

Митрополит зазначив, що усвідомлював, наскільки це велика відповідальність, і додав, що не мав права на помилку.

“Найперше завдання, яке я поставив перед собою після обрання, було таким – зміцнити фундамент Української православної церкви та зберегти внутрішню єдність. Минув рік. Чи справляюся я з цим завданням? Вважаю, що так. Але не сам, а за підтримки та завдяки спільному прагненню, молитві та праці нашого єпископату, духовенства, мирян. Бо якби ми не зберегли єдність всередині нашої церкви, то не мали б сьогодні жодних успіхів, зокрема, не почався би процес визнання нашої автокефалії з боку інших помісних православних церков”,– пише митрополит.

Читайте також: Епіфаній оголосив про остаточну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ

На думку Епіфанія, ПЦУ й нині проходить випробування.

“Так само, як і випробування переживає сьогодні й наша держава: ми перебуваємо у стані війни, але хочемо зберегти нашу територіальну цілісність і єдність усередині країни, бо інакше не буде Української держави. Подібно і з церквою – попри усі перешкоди чи виклики, як внутрішні, так і зовнішні, ми мусимо втриматися разом. Бо українська церква – це душа українського народу, а наша держава, наче тіло, не може існувати без душі”, – додав Епіфаній.

Нагадаємо, 14 грудня у Софії Київській розпочався розширений архієрейський Собор з нагоди річниці створення єдиної Помісної церкви України.

Джерело UATV
дата 15.12.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×