Денісова закликала припинити порушення прав політв’язня Яцкіна

uatv
16.04.2021
Фото з сайта krymr.com

Російська окупаційна влада продовжує тортури над українським політв’язнем Іваном Яцкіним за його проукраїнську позицію.

Про це в Telegram повідомила омбудсмен Людмила Денісова, інформує UATV.

За її словами, після закінчення проведення досудового слідства за сфабрикованою справою за надуманим звинуваченням Івана Яцкіна у державній зраді країні-окупанту РФ, його етапували на територію окупованого Криму та помістили в СІЗО м. Сімферополя у камеру з нелюдськими умовами. У камерному приміщенні, що розташоване у підвалі, повна антисанітарія – на стінах грибок та цвіль, а також наявні гризуни та клопи.

Також, порушуючи статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, керівництво СІЗО відібрало в українця частину одягу, харчових продуктів та всі ліки, зокрема знеболювальні, чим позбавило його можливості лікувати захворювання серцево-судинної системи та наслідки від обмороження нижніх кінцівок.

Крім того, Івану Яцкіну відмовляють у побаченні з сім’єю – дружиною та 4 неповнолітніми дітьми, зокрема з дочкою, яка народилась, коли він перебував у незаконному ув’язненні на території РФ.

“Своїми незаконними діями керівництво СІЗО м. Сімферополя порушило права Івана Яцкіна на життя, на належні умови утримання та на повагу до приватного і сімейного життя, які закріплені статтями 2, 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також пунктами 10 та 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН”, – пише Денісова.

Омбудсмен звернулась до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходів для відновлення прав Івана Яцкіна, зокрема забезпечити його належними умовами тримання, повернути особисті речі та ліки, надати побачення з сім’єю та невідкладно провести повне медичне обстеження з подальшим призначенням відповідного лікування.

Окрім цього, Денісова закликала представників міжнародних організацій вжити заходів задля відновлення порушених прав Яцкіна та сприяти звільненню усіх незаконно ув’язнених Росією громадян України.

Нагадаємо, що стан здоров’я бранця Кремля Олега Приходька погіршується.

Також повідомлялося, що в окупованому Криму Меджита Аблямітова засудили до 6 років колонії суворого режиму.

Джерело UATV
дата 16.04.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×