Денісова вимагає забезпечити необхідну меддопомогу незаконно засудженим українцям в умовах пандемії

uatv
06.04.2020
Фото АР

Життя та здоров’я незаконно засуджених громадян України, які утримуються у російських в’язницях – у небезпеці.

Про це у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, інформує UATV.

За її словами, здоров’я незаконно засудженого громадянина України Володимира Якименка погіршується – протягом тижня у нього підвищена температура тіла до 38 градусів та сухий задушливий кашель. Однак комплексного медобстеження та відповідного лікування він не отримує.

“Його не переводять до медичної частини “ФКУ ИК 17 УФСИН России по Саратовской области”, адже вона переповнена ув’язненими, які хворіють на пневмонію“, – пише омбудсмен.

Денісова зазначила, що адміністрація виправних колоній, в яких утримуються Айдер Саледінов, Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв та Еміль Джемаденов, переміщає їх до ШІЗО, щоб надалі мати формальні приводи для зміни умов тримання на більш жорсткі, що негативно впливає на їхній стан здоров’я та викликає загострення хронічних захворювань.

Так, Саледінов має проблеми з серцем і зубами, Теймур Абдуллаєв страждає від серцевої та печінкової недостатності, хронічного риніта та алергії, в Узеіра Абдуллаєва діагностовано бешихове запалення шкіри, що викликає підвищення температури тіла, гнійні рани по всьому тілу та набряк кінцівок. У Джемаденова хронічна виразка шлунка і пролапс мітрального клапана.

“Крім того, всі незаконно засуджені громадяни України тримаються в камерних приміщеннях із неналежними умовами без забезпечення засобами індивідуального захисту та необхідними лікарськими препаратами, що в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 піддає їхні життя небезпеці та може мати фатальні наслідки”, – пише Денісова.

Вона звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити необхідних заходів з метою захисту прав громадян України, а саме перевірити правові підстави поміщення кримських татар у штрафні ізолятори виправних установ. Також омбудсмен вимагає забезпечити належні умови тримання та необхідну медичну допомогу всім незаконно засудженим українцям в умовах пандемії коронавірусу.

“Прошу представників міжнародних правозахисних організацій використати всі наявні механізми для забезпечення прав незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму та якнайшвидшого звільнення, аби не допустити фатальних наслідків для їхнього життя”, – звернулася Денісова.

⚡️⚡️Життя та здоров’я незаконно засуджених громадян України, які утримуються у російських в’язницях – у…

Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 6 квітня 2020 р.

Раніше в США висловили занепокоєння станом здоров’я незаконно ув’язнених Росією кримських татар.

Джерело UATV
дата 06.04.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV