Денісова вимагає від Москалькової забезпечити медобстеження 11 політв’язнів

uatv
30.04.2021
Фото АР

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від Уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москалькової забезпечити медичне обстеження для 11 незаконно утримуваних громадян України.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Тelegram Денісової.

За її словами, Теймур Абдуллаєв уже 334 дні перебуває у ШИЗО в нелюдських умовах тримання – у камерному приміщення висока вологість та антисанітарія. Після перенесеного COVID-19 він скаржиться на ускладнення роботи серцево-судинної системи, а також на періодичні гіпертонічні кризи.

Водночас Муслім Алієв провів понад 5 місяців у ШІЗО. Його перевели в камеру з суворими умовами тримання.

“Крім того, в цих умовах тримання побачення дозволяються раз на півроку, а передачі та посилки він взагалі не може отримувати”, – пише Денісова.

Тімур Ібрагімов, людина з інвалідністю третьої групи по зору, має суттєві проблеми з серцем, що супроводжується онімінням рук. Нещодавно лікар-окуліст діагностувала відшарування сітківки очей. Наразі будь-яке фахове лікування йому не надається.

За словами омбудсмена, Фарход Базаров страждає від сечокам’яної хвороби, що супроводжується сильними болями, через що на кожному судовому засіданні доводиться викликати швидку допомогу. Будь-яка медична допомога йому не надається.

Також суттєві проблеми зі здоров’ям мають Зекір’я Муратов, Сервет Газієв, Енвер Омеров, Руслан Нагаєв, Руслан Месутов, Шабан Умеров, Рустем Шейхалієв. За час їхнього незаконного ув’язнення відповідної медичної допомоги жоден з них не отримував.

“У невідкладному порядку звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою відновити права громадян України, а саме забезпечити відповідні умови тримання, медичні обстеження та за їх результатами надати кваліфіковане лікування”, – пише Денісова.

Також вона просить міжнародну спільноту відреагувати на кожен ганебний факт порушення прав українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, та продовжувати тиск на країну-агресора задля їхнього звільнення.

Нагадаємо, що стан здоров’я бранця Кремля Олега Приходька погіршується.

Також повідомлялося, що в окупованому Криму Меджита Аблямітова засудили до 6 років колонії суворого режиму.

Джерело UATV
дата 30.04.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×