Денісова вимагає перевірити факт застосування тортур до заарештованого в окупованому Криму Єсипенка

uatv
08.04.2021
Фото Telegram Людмила Денісова

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала російську уповноважену з прав людини Тетяну Москалькову перевірити факти безпідставного затримання, подальшого незаконного утримання та застосування тортур до журналіста Владислава Єсипенка.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Telegram Людмили Денісової.

Вона нагадала, що під час судового засідання, що відбулося 6 квітня 2021 року в так званому “Верховному суді Криму”, Владислав Єсипенко повідомив про застосування до нього тортур.

“Так, 10 березня 2021 року невідомі люди в масках, застосовуючи фізичну силу, посадили його в автомобіль без розпізнавальних знаків і протягом двох днів незаконно утримували в підвальному приміщенні в Балаклавському районі м. Севастополя, яке не являється офіційним місцем утримання під вартою. За словами нашого співгромадянина, до нього застосовувалися тортури та незаконні методи допиту з жорстоким поводженням – надягали на голову пакет і позбавляли можливості дихати, до різних частин тіла підключали електричний струм, жорстоко били, погрожували вбивством через повішення в камері, щоб домогтися визнання провини. Як потім з’ясувалося, цими людьми виявилися працівники ФСБ”, – пише омбудсмен.

Також журналіст у суді повідомив, що всі його так звані свідчення були надані під тиском, тому він від них відмовився.

“Незаконними діями працівники ФСБ порушили його право на життя, на свободу і особисту недоторканність, на справедливий судовий розгляд, а також на ефективний засіб правового захисту, що передбачено статтями 2, 5, 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Також було порушено статтю 3 цієї ж Конвенції”, – пише Денісова.

Омбудсмен вважає, що подібні дії з боку представників правоохоронних органів є неприпустимими, і вони повинні бути притягнуті до відповідальності.

Денісова просить генерального прокурора Росії Ігоря Краснова, директора ФСБ Росії Олександра Бортникова, голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна терміново вжити заходів реагування на вчинення злочинних дій працівників ФСБ Росії стосовно Єсипенка.

Також вона закликає Верховного комісара ООН із прав людини Мішель Бачелет, чинного голову ОБСЄ, міністра закордонних справ Королівства Швеції Анн Лінде, голову Комітету ООН проти катувань Йенса Модвіга та комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович відреагувати на грубі порушення прав людини окупаційною владою на території окупованого Криму та посили тиск на РФ з вимогою звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України.

Раніше стало відомо, що Владислава Єсипенка катували струмом.

Нагадаємо, що Україна висловила протест через затримання в окупованому Криму Владислава Єсипенка.

Джерело UATV
дата 08.04.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×