Дебати кандидатів вплинуть на співпрацю іноземних інвесторів з Україною після виборів, – Павло Кухта

Фото UATV

Після першого туру президентських виборів в експертному і журналістському середовищі все частіше піднімається питання про те, як остаточні результати волевиявлення українського народу вплинуть на економіку країни, і чого варто очікувати.

Про це, а також про реакцію іноземних і вітчизняних інвесторів на результати першого туру виборчих перегонів, і різні сценарії розвитку економічної сфери країни в студії телеканалу UATV розповів заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта.

“Реакція іноземних інвесторів на результати першого туру президентських виборів в Україні була навіть трохи позитивною, тому що випали найпалкіші популісти, які декларували несумісні з виконанням програми МВФ і взагалі з якимось нормальним рухом країни цілі. В принципі, обидва кандидати, які пройшли до другого туру, задекларували досить ліберальні економічні програми, прихильність адекватній економічній політиці, запуск земельного ринку, тобто реформістські речі. І хоч це все в якійсь мірі декларативно, але до другого туру не пройшов ніхто із затятих популістів і противників реформ“, – розповідає Павло Кухта.

Подальша співпраця України з іноземними інвесторами буде залежати від того, хто стане президентом за результатами остаточного голосування. Адже якщо напрямки діяльності чинного глави держави Петра Порошенка зрозумілі, то чого очікувати від іншого кандидата на президентський пост Володимира Зеленського – партнери нашої країни за кордоном уявлення не мають.

“Чинний Президент в принципі зрозумілий для гравців на фінансовому ринку. Тобто, по суті, нічого не зміниться – Україна і далі буде рухатися на Захід, співпрацювати з МВФ, продовжить якусь розумну економічну політику і т. д. Може є інший набір претензій, що стосуються темпів реформ, але я думаю, що далі нічого такого не буде. Якщо виграє Володимир Зеленський, напевно, перший час з боку іноземних інвесторів буде спостерігатися обережність, тому що всі захочуть зрозуміти, що це за людина, яка в нього команда. Інвесторів перш за все хвилює невідомість”, – відзначає заступник голови Стратегічної групи радників при Кабміні.

Тому дебати сьогодні мають значення не тільки для українського народу, а й для іноземних інвесторів, підкреслює гість студії. Але їх буде цікавити тільки вузьке коло питань.

“Я думаю, що дебати мають значення. Якщо двох кандидатів звести обличчям до обличчя, вони будуть змушені щось говорити, і все, що вони скажуть публічно, буде чітко відображати їхню позицію, що дуже важливо. Але інвестори все ж таки не виборці. Це, з одного боку, люди, які глибше копаються, з іншого боку, у них трохи інший інтерес. Тобто, їм цікаво поговорити не про все, а конкретно про економічну політику, фінансову стійкість, реформи, і про те, куди рухається країна”, – говорить Павло Кухта.

Телеверсію інтерв’ю з Павлом Кухтою дивіться 7 квітня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу“.
Фото UATV

Альона ВОРОБЙОВА, UATV

Прямий ефір