“Давайте проверим!”: на телеканалі “Дом” стартує проєкт про викриття фейків

uatv
23.10.2020
Ілюстрація Телеканал “Дом”

Фейкові новини, дезінформація, маніпуляції та прихована пропаганда – ось основні інструменти російської інформаційної війни проти України й всього світу. Як не стати її жертвою? Як відрізнити справжні новини від брехливих? 24 жовтня о 20:50 на телеканалі “Дом” – прем’єра інформаційно-аналітичної програми “Давайте проверим!”, яка викриває фейки та маніпуляційні повідомлення про події у нашій країні та в світі.

Щосуботи в ефірі програми – найбільш розтиражовані фальшиві новини тижня.

“Наша країна перебуває в стані війни. Гібридної війни, – каже ведучий проєкту Дмитро Григоренко. – Інформаційний фронт – один з її елементів. Я хочу і можу стати в стрій і захистити Україну на цьому “полі битви”. Це мій обов’язок як громадянина”.

Команда програми покаже, як створюються фейкові новини, і спростує їх за допомогою достовірних фактів. Це буде розбір і “гарячих” тем сьогоднішнього дня, і довгограючих маніпуляцій з “больовими” точками. Наприклад, такими, як відносини України й НАТО, співпраця з МВФ або мовне питання. Експерти пояснять, як діє маніпуляція та на які “кнопки” психіки глядача тисне зацікавлена сторона. Особливо це буде важливо для глядачів “Дому”, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

“Сьогодні їм обмежений доступ до ЗМІ, – каже Дмитро Григоренко. – Українські канали там глушать. Наші громадяни змушені дивитися тільки російське ТБ, чим користується російська пропагандистська машина. Вона спотворює всю інформацію про події в Україні з точністю до навпаки. І люди часто вірять тому, що бачать на російських каналах. Наша програма повинна прорвати “інформаційну блокаду” Донбасу та Криму й вивести на чисту воду російських фейкометів”.

Відрізнити справжню новину від фальшивої непросто. Це наочно демонструє рубрика-експеримент проєкту Vox populi. У ній журналіст зачитує випадковим перехожим три новини, одна з яких – фейк. Людям пропонується вгадати: яка саме?

Фейк-ньюз, як спосіб ідеологічного впливу, з’явився не вчора. Але сьогодні у нас є можливість публічно викрити фейки для глядачів тимчасово окупованих територій і дати рекомендації, як не зловитися “на гачок”. Разом з командою проєкту “Давайте проверим!” глядачі будуть вчитися інформаційній безпеці, спостерігати, як працюють маніпуляції, і виявляти брехливі новини.

Прем’єра “Давайте проверим!” відбудеться 24 жовтня о 20:50 в ефірі телеканалу “Дом“.

Нагадаємо, раніше на телеканалі “Дом” стартував новий проєкт “Код безопасности”.

Читайте також: Перші серіали телеканалу “Дом” з’являться у вересні 2021 року, – Юлія Островська

Джерело UATV
дата 23.10.2020
категорії ДОМ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×