Дарина Носенко – школярка, яка створює унікальні роботи з бісеру (ВІДЕО)

Програма Future UA розповідає про дівчинку, яка до 16-річного віку освоїла майже всі техніки бісероплетіння

uatv
08.12.2018

Скрін з відео

Дарина Носенко з Полтави створює неймовірно реалістичні квіти з бісеру, плете гарні прикраси та вишиває картини. У Даші вже було кілька персональних виставок, а в новому році вона вже й сама зможе викладати бісероплетіння.

“Коли я хочу усамітнитися і зібратися з думками – я плету. Мені це допомагає самовиразитися”, – говорить Дарина.

Дівчинка народилася в сім’ї, де здавна жінки займалися рукоділлям. Тому потяг до творчості передався й нашій юній героїні.

Одного разу восьмирічна Даша побувала з бабусею на виставці й побачила створену з бісеру троянду, яка буквально заворожила дівчинку. Бабуся помітила зацікавлені очі онучки та вирішила відвести її на бісероплетіння.

“Коли я почала займатися, було дуже багато проблем. Я була досить буйною, непосидючою дитиною. Мені це подобалося, але я не могла сидіти більше двох годин”, – згадує Даша.

У дівчинки вже з перших занять почало добре виходити, каже мама Дарини.

“Я не очікувала, що їй так сподобається. Вона дуже захопилася вже з перших занять, і її хвалили. Далі вже були виставки, Даша вигравала конкурси”, – розповідає мама юної майстрині Юлія Носенко.

Починала Даша з простеньких виробів, як і всі. Сьогодні ж дівчина вміє працювати у більш ніж десяти техніках, кожна з яких вимагає особливої ​​майстерності.

“За вісім років Даша опанувала майже всі техніки, яких навчають новачків. Зараз вона вже працює як майстер. Звісно, техніки, які опановує майстер, бувають дуже різними. І тут уже доводиться самій шукати, знаходити й вигадувати”, – відзначає керівниця художнього гуртка “Господарочка” Людмила Сидоренко.

Бісероплетіння – дуже копітка робота. Якщо не помітили помилку, то потім доведеться усе розплітати. Найскладніше – монастирське, або цегляне плетіння, зізнається Даша. Його потрібно робити дуже акуратно.

Даша вдало підбирає кольорову гаму, у неї дуже хороший смак, каже викладач дівчинки. Наша героїня дуже любить плести з бісеру прикраси. Починала з перснів, браслетів, а потім перейшла на складніші роботи – вишукані кольє. На одній із Дашиних виставок було представлено ​​й ікону – одну з найскладніших робіт.

Майстриня з Полтави Дарина Носенко дуже любить природу. Серед її робіт багато квітів, іноді навіть складно відрізнити живу квітку від сплетеної. А ще Дарину надихають українська краса, історія та культура.

“У Даші була виставка, яка називалася “Я просто українка, україночка“. Вона дуже любить українські візерунки, українські орнаменти, дуже вдало працює в техніці ткане полотно, мозаїка. У Даші є таке українське начало, яке перемагає у всіх роботах, вона справжня українка”, – зазначає Людмила Сидоренко.

Даша не бере ідеї робіт з інтернету, вигадуючи свої.

“Я дивлюся на роботи інших людей, навіть не з бісеру, і мені хочеться це втілити бісером”, – каже майстриня.

За час навчання Дарина вже встигла провести кілька персональних виставок. І навіть сама не очікувала, що її творчістю зацікавиться досить багато людей.

Також Даша ходить на заняття з хокею на траві. Спорт завжди був у житті дівчини, але саме хокей на траві сподобався їй найбільше.

Обирати між бісероплетінням і хокеєм на траві Дарині не доводиться – вона встигає все.

Більше випусків програми Future UA на телеканалі UATV дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 08.12.2018
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV