Dakh Daughters відкриють “Французьку весну-2018”

Цьогорічний фестиваль охопить дев'ять українських міст: Київ, Бердичів, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Рівне та Харків.

uatv
13.03.2018

Фото з сайту bit.ua

Фестиваль “Французька весна в Україні”, який  цьогоріч охоплює дев’ять міст, відкриється  31 березня на Софійській площі у Києві унікальною франко-українською вуличною виставою “Повітря”. Фест триватиме протягом квітня, – повідомляє Укрінформ.

Над перформансом “Повітря” працює українсько-французька команда – режисер Влад Троїцький, група Dakh Daughters, формація NOVA OPERA, Президентський симфонічний оркестр України і диригент Гаст Вальтціг.

У вуличній виставі лунатиме музика французького композитора П’єра Тійу.  За візуальну частину відповідають молоді художниці Анна Хотькова та Христина Ярош.

Кіноконцерт “Різношерсті песики” від музиканта Жозефа д’Анвера відбудеться 2 квітня.  Він об’єднав  британські, польські й радянські мультфільми про псів, створені в 70-х роках, озвучивши  авторською електронною музикою.

На фесті передбачено прем’єру вистави “Сьогодні вечері не буде”, яку поставив французький режисер Жюль Одрі з українськими акторами театру “Золоті ворота”. Це  драматична й водночас іронічна історія про останні години життя Йосипа Сталіна.

Театральна компанія Les Rois vagabonds презентуватиме в столиці  виставу “Концерт для двох клоунів”, в якому об’єдналися пантоміма, акробатика та музика Вівальді, Штрауса і Баха. У 2013 році ця постановка отримала  приз глядацьких симпатій на Авіньйонському фестивалі.

У квітні в межах фестивалю “Французька весна” в кінотеатрах  відбудуться допрем’єрні покази популярних фільмів французьких режисерів,  пройдуть “Довгі ночі короткого метра” і представлять ретроспективу “Роман з кіно”, до якої увійдуть екранізації відомих творів французьких авторів.

Одна з головних подій кінопрограми – прем’єра фільму “Заздрісниця”, який особисто презентують у Києві режисери Давид і Стефан Фонкінос, а також актриса Дара Томброфф.

У контексті “Французької весни-2018”  відкриється кілька виставок у різних містах України. Серед них – проект “Інверсії” французького фотографа Філіпа Бертрана й українського художника Миколи Білоуса, виставка “Підбиття підсумків” французького художника з українським корінням Ігоря Увароффа і проект “Єдиноскрижальне біле” Самуїла Аккермана й Олега Лишеги. А в Рівному та Дніпрі будуть виставки молодого фотографа Аделін Кель.

 

Джерело Укрінформ
дата 13.03.2018
категорії Культура, Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV