В Україну незабаром доставлять ще одну партію медичного вантажу, – Офіс президента

uatv
25.03.2020
Фото Укрінформ

Незабаром до Китаю вирушить вантажний літак, який доправить в Україну наступну партію ПЛР-тестів та медичних засобів для боротьби з поширенням коронавірусу.

Про це сказав заступник керівника Офісу президента України, секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко, повідомляє ОП.

“ПЛР-тести постачаються в Україну партіями. Першим рейсом – військовим літаком – із Китаю було доставлено 50 тисяч ПЛР-тестів. Завтра вантажитиметься новий борт, на якому прибуде 100 тисяч тестів. Додатково з Південної Кореї впродовж двох днів в Україну надійде ще 100 тисяч таких тестів. Таким чином, ми матимемо вже 250 тисяч ПЛР-тестів. Планується ще декілька таких партій з-за кордону”, – повідомив Тимошенко.

Крім того, за його словами, вже почалося виробництво вітчизняних тестів для проведення полімеразної ланцюгової реакції, які надійдуть до медустанов орієнтовно за 10 днів. До цього часу Україна забезпечена запасом імпортних ПЛР-тестів.

Тимошенко зауважив, що нині всі регіони країни вже отримали необхідні ПЛР-тести та реагенти для проведення досліджень зразків біоматеріалу.

“За нашою інформацією, сьогодні в кожній області мають запрацювати лабораторії з ПЛР-діагностикою. Ми їх забезпечили необхідними системами тестування, обладнанням та реагентами. Це дасть змогу збільшити кількість досліджень”, – наголосив Тимошенко.

Він нагадав, що в Україну першим рейсом з Китаю доправлено 250 тисяч експрестестів для швидкої діагностики. Вони дають змогу зрозуміти, чи варто людині проходити більш глибоке тестування в лабораторії з використанням методу полімеразної ланцюгової реакції. Експрестести вже надійшли медикам та Держприкордонслужбі й на сьогодні покривають їхню потребу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів планує з 28 березня повністю закрити кордони України для пасажирських перевезень.

Джерело UATV
дата 25.03.2020
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV