COVID-19: в Україні наразі не вводитимуть загальний локдаун

uatv
24.09.2020
Фото Укрінформ

В Україні наразі не планують вводити загальний локдаун через масове збільшення хворих на коронавірус.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі одного з українських телеканалів, інформує УНН.

Очільник МОЗ переконаний, що введення обмежень на місцевому рівні, де спостерігаються спалахи хвороби, є дієвішими, ніж локдаун по цілій країні.

“Ми ще влітку обрали стратегію, ухваливши діючу постанову уряду про адаптивний карантин, про умови карантину на території країни, який не передбачає загального локдауну та зупинки всього в країні. У цьому немає сенсу. Ми йдемо саме від епідеміологічної ситуації у районі або місті. У нас є області, наприклад, Херсонська, де на сьогодні епідемічна ситуація більш-менш стабільна. А є райони, та сама Харківська область, де ми бачимо велике зростання, наприклад по місту Харкову”, – сказав Степанов.

Міністр висловив занепокоєння, що подекуди місцева влада ігнорує карантинні обмеження, хоча недавно він зустрічався з мерами, наголошуючи на неприпустимості масових заходів.

“Водночас, щоб не було такого зростання і ми не переводили (райони та міста, – ред.) на різні рівні небезпеки, треба просто дотримуватися встановлених правил. Коли, наприклад, у Запоріжжі проводять великий фестиваль і ще хизуються, що за 3 роки проведення на нього прийшла найбільша кількість відвідувачів – близько 100 тисяч, не важко спрогнозувати збільшення захворюваності“, – вважає глава МОЗ.

Міністр наголосив, що за порушення карантину несе відповідальність місцева влада.

Нагадаємо, що під час пандемії коронавірусу термін “локдаун” застосовувається для дій, пов’язаних із масовим карантином.

Читайте також: “Полювання” спецслужб за інформацією про вакцину вказує на неефективність роботи дослідників, – експерт.

Раніше повідомлялося, що за останню добу в Україні коронавірус підтвердили у 3 372 людей. 1 788 осіб одужали, 52 випадки летальні.

Джерело УНН
дата 24.09.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×