COVID-19: президент закликає пришвидшити закупівлі захисних засобів та медобладнання

uatv
23.05.2020
Фото ОП

На традиційній нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню COVID-19 обговорили детальний перехід до адаптивного карантину.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Зокрема, йшлося про те, що 6 областей ще не готові до пом’якшення заходів безпеки. Йдеться про Чернівецьку, Рівненську, Львівську, Київську області, а також Закарпаття та Волинь.

Президент порушив питання закупівлі засобів індивідуального захисту та обладнання для запобігання поширенню коронавірусу. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що в Україну було доправлено літаком понад 100 тисяч респіраторів завдяки допомозі однієї з національних компаній, також налагоджена співпраця зі Світовим банком щодо закупівлі всього необхідного, а з наступного тижня укладатимуться контракти щодо майбутніх закупівель.

“Лікарні, медики, аптеки – скрізь мають бути маски, дезінфектори, обладнання. Закупівлі тривають задовго. Треба шукати виходи, щоб скоротити цей процес, щоб надалі міністерство закуповувало все швидше. Яка у нас складна бюрократія, ми знаємо. Знайдіть шляхи спростити її. Кожна затримка може коштувати нам життів. У світі очікують на другу хвилю коронавірусу. Ми порівняно добре пройшли першу, хоча, на жаль, втратили понад 600 життів. Маємо бути готові з усіма процедурами й надалі”, – наголосив президент.

Також на нараді порушили питання надання можливості українським виробникам масок та інших засобів захисту експортувати свою продукцію за умови, що її неможливо продати в Україні, але вона відповідає вимогам інших держав. Зеленський підтримав це. Наступного тижня Кабінет міністрів напрацює потрібні рішення.

За останніми даними, в Україні зафіксовано 20 580 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 605 летальних, 6929 пацієнтів одужало.

Нагадаємо, що у Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що наступної зими людству загрожує друга смертоносна хвиля пандемії коронавірусу.

Джерело UATV
дата 23.05.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV