COVID-19: правозахисники розповіли про моніторинг “гарячих ліній” в окупованому Криму

uatv
05.04.2020
Фото КримЅОЅ

З появою перших випадків інфікування COVID-19 в Криму окупаційна влада на своїх ресурсах опублікувала списки телефонів “гарячих ліній”, за якими можна отримати актуальну інформацію про пандемію. Кримська правозахисна група провела моніторинг їхньої роботи.

Про це повідомляється на сайті правозахисної організації, пише UATV.

Правозахисники додзвонилися на більш ніж 20 номерів у різних містах Криму.

“Серед них кримські “МОЗ”, “Мінкурортів”, “Міносвіти”, “Мінтранспорту”, “Мінпромисловості”, – уточнили в КПГ.

Так, у “МОЗ” розповіли, що тести на COVID-19 роблять нібито всім без винятку при наявності показань. У “Міністерстві промисловості” не знають, чи будуть на півострові зупиняти державні підприємства. Якщо співробітника намагаються замість оплачених вихідних відправити у відпустку за свій рахунок, порадили звертатися в інспекцію з питань праці. А в “Мінтранспорту” повідомили, що поки робота громадського транспорту в Криму не зупинена.

“Також ми змогли додзвонитися у районні і міські диспетчерські служби в 15 райцентрах Криму. У більшості районів оператори “гарячих ліній” не знають, чи є в їхньому місті тести на COVID-19. Вони радять у разі виникнення симптомів викликати додому лікаря або рекомендують звертатися з цим питанням до районних лікарень. У Центральній районній лікарні Алушти повідомили, що в їхній лікарні зробити тест не можна”, – йдеться в повідомленні.

Водночас у Севастополі оператор “гарячої лінії” повідомив, що тест на COVID-19 в приватних клініках міста зробити неможливо, але такий тест можна зробити в Сімферополі. При цьому у відділі транспорту уточнили, що виїхати з міста на громадському транспорті неможливо, для цих цілей потрібно шукати приватне авто.

“Диспетчери майже всіх “гарячих ліній” не знають, коли в містах з’являться маски й антисептики у вільному продажу. Вони радять звертатися з цим питанням в міські аптеки. Деякі диспетчери порадили шити маски самостійно або спробувати купити їх в місцевих ательє”, – додали правозахисники.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму провайдери блокують 20 українських інформаційних сайтів.

Джерело UATV
дата 05.04.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×