COVID-19: ООН ухвалила Резолюцію глобальної солідарності в боротьбі проти вірусу

uatv
03.04.2020
Фото Укрінформ

Генасамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила Резолюцію глобальної солідарності в боротьбі проти коронавірусу COVID-19.

Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, зазначає Укрінформ.

Ініціаторами відповідного документу стали Гана, Індонезія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сінгапур та Швейцарія. Співавторами виступили 188 держав, серед яких і Україна.

“Україна підтримала резолюцію, яка підтверджує міжнародну єдність і визнає центральну роль системи ООН у координації глобальних дій проти поширення COVID-19”, – сказав Ніколенко.

Генсек ООН закликав уряди спрямувати свої зусилля на вирішення надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та зробити усе, щоб негативні соціальні та економічні наслідки пандемії були якомога меншими.

У резолюції, зокрема, підтверджується відданість міжнародній співпраці й центральній ролі ООН у глобальній відповіді на пандемію. Також у документі міститься заклик до міжнародної спільноти ділитися інформацією і науковими напрацюваннями для боротьби з коронавірусом.

Також Україна в ООН заблокувала проєкт російської резолюції, у якому, зокрема, містилася маніпулятивна вимога про скасування міжнародних санкцій. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на постійного представника України при ООН Сергія Кислицю.

“Україна перервала так звану “процедуру мовчання” та заблокувала маніпулятивний проєкт російської резолюції в Генасамблеї ООН, який під виглядом боротьби з новим коронавірусом відкривав вікно можливостей для політичних маніпуляцій, зокрема, скасування санкцій”, – розповів дипломат.

Нагадаємо, Зеленський обговорив з генсеком ООН надання Україні $165 млн.

Джерело Укрінформ
дата 03.04.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×