CoProduction Meetings: підбиваємо підсумки копродукційної секції KYIV MEDIA WEEK

Фото надане організаторами

18 та 19 вересня 2019 року за підтримки Українського культурного фонду відбувся копродукційний захід KMW CoProduction Meetings, спрямований на розвиток спільного виробництва в Україні.

На захід було запрошено п’ять іноземних продюсерів, котрі представляли компанії з різних країн близького та далекого зарубіжжя, зацікавлених у копродукції з Україною: Девід Лідер (David Leader) представляв норвезько-американський продакшн Viafilm, Галь Заїд (Gal Zaid) – ізраїльську компанію Endemol Shine Israel, Мартічка Божілова (Martichka Bozhilova) представила найвідоміший у світі болгарський продакшн Agitprop, Растіслав Шестак (Rastislav Šesták) – словацьку компанію DNA Production, яка вважається її співзасновником, а Ґевін Рірдон (Gavin Reardon) – канадського виробника фільмів і серіалів Incendo.

З українського боку захід за два дні відвідали майже 150 професіоналів аудіовізуальної індустрії. Поміж них – продюсери, режисери та сценаристи. Третина українських учасників мала змогу представити свої проєкти запрошеним іноземним продюсерам індивідуально другого дня заходу під час зустрічей у форматі face-to-face. Усі п’ятеро гостей були в захваті від розмаїття тем, неординарних ідей та проєктів, що презентували для них українські колеги. Ось як вони коментують участь у заході:

“Участь у KMW стала для мене цікавим та корисним досвідом, –запевняє Галь Заїд. – Я мав нагоду дізнатися більше про український ринок та культуру. Мене вразило те, наскільки багато у нас спільного і який величезний потенціал мають українські проєкти для подальшої співпраці”.

“KMW CoProduction Meetings – чудовий, лаконічний та добре організований захід, організаторам якого вдалося зміцнити основи копродукції з Україною, – зазначив Ґевін Рірдон. – Контент заходу був дуже ґрунтовним, тож я приємно вражений можливостями співпраці”.

Українські учасники мали змогу залишати свої відгуки та майже одностайно погодились із тим, що захід допоміг їм дізнатись про нові можливості для копродукції. Навіть ті учасники, чиї проєкти не були відібрані для індивідуальних зустрічей, мали неабияку користь від нього, оскільки обговорювали копродукційний потенціал із досвідченими закордонними продюсерами під час нетворкінг-сесії у перший день заходу.

Організаторів дуже надихають такі відгуки і затребуваність заходів, спрямованих на розвиток спільного виробництва з іншими країнами, серед професіоналів аудіовізуальної індустрії. Тож організатори висловлюють подяку всім учасникам KMW CoProduction Meetings та Українському Культурному Фонду, завдяки підтримці якого відбулася копродукційна секція найбільшого медіафоруму Центральної та Східної Європи.

Чекаємо на результати копродукційних зустрічей та раді будемо дізнатися про успіхи копродукційних проєктів учасників KMW CoProduction Meetings за адресою: [email protected].

Прямий ефір