Четвертий макрофін: Євросоюз виділив Україні 500 млн євро

uatv
29.05.2020
Фото Укрінформ

Україна отримає від ЄС позику в сумі 500 мільйонів євро у межах четвертої програми макрофінансової допомоги. Виділення цих коштів схвалила Єврокомісія.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на повідомлення Єврокомісії.

Другий та останній транші Україна отримала після того, як здійснила 12 політичних дій, узгоджених з ЄС. Серед них – необхідні заходи для боротьби з корупцією та відмиванням грошей, у галузі управління державними фінансами, в банківському секторі, енергетиці, сферах охорони здоров’я і соціальної політики. Також наша держава рухається до фінішу в роботі над новою угодою з МВФ і провела необхідні попередні дії.

ЄС загалом, включно зі згаданою останньою виплатою, надав Україні у вигляді позик з 2014-го року 3,8 мільярда євро. Ця сума є найбільшою серед макрофінансової допомоги, яку Євросоюз виділяв будь-якій країні-партнеру.

За словами виконавчого віцепрезидента Європейської комісії за напрямом “Економіка, яка працює для людей” Валдіса Домбровскіса, наша держава досі залишається на високому місці в європейському порядку денному. У цей кризовий час ЄС надає Україні політичну, фінансову та технічну підтримку, щоб вона могла продовжити реалізацію реформ і збудувати стійку економіку.

“У межах четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україна завершила необхідні реформи, і ми готуємо виділення коштів у розмірі 500 мільйонів євро”, – сказав Валдіс Домбровскіс.

Виділення цієї фіндопомоги – доказ, що ЄС готовий і далі підтримувати Україну, наголошує єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні.

“Цей останній кредит у розмірі 500 мільйонів євро є ще одним доказом нашої рішучості активно підтримувати Україну та її народ у ці важкі часи. Ми будемо надавати подальшу надзвичайну підтримку Україні в межах більш широкого пакету заходів підтримки у зв’язку з пандемічною кризою”, – зазначив він.

Читайте також: ЄС підтвердив, що Україна виконала вимоги для отримання траншу макрофінансової допомоги

Джерело UATV
дата 29.05.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV