15 липня – День українських миротворців

Це свято встановлено постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 р. Саме цього дня в 1992 р. з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях із підтримання миру та безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в “гарячих точках” планети.

За ці роки понад 44 тисячі українських військовослужбовців взяли участь у міжнародних миротворчих операціях у різних регіонах планети – Косово, Боснії і Герцеговині, Анголі, Македонії, Гватемалі, Таджикистані, Афганістані, Хорватії, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Придністров’ї, Іраку, Лівані, Ефіопії, Еритреї, Грузії, Судані, Кот-д’Івуарі, Демократичній Республіці Конго тощо.

Попри продовження бойових дій на сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

Наразі ЗС України беруть участь у 8 міжнародних операціях із підтримання миру й безпеки у 6 країнах світу та районі Аб’єй.

Крім цього дня, в Україні відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй, святкування якого припадає на 29 травня.

дата 2020-07-15
поділитися
Топ новин на UA|TV
×