14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Указ про затвердження цієї пам’ятної дати підписаний президентом 10 листопада 2006 року.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно ця дата, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті “Правда” надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Цей день ще називають Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.

У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650000 людей з колишнього Радянського Союзу, з яких понад половина була з УРСР.

дата 2019-12-14
поділитися
Топ новин на UA|TV
×