Били струмом і не давали спати: Карпюк розповів про тортури в РФ

uatv
09.09.2019
Фото ВВС

Звільнений з російського ув’язнення Микола Карпюк розповів про тортури, які пережив, перебуваючи в полоні.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню ВВС-Україна, інформує UATV.

За його словами, побутові умови у в’язниці були непоганими, проте під час допитів правоохоронці застосовували до нього тортури.

“З 21 по 25 березня мене щовечора вивозили на допити з допомогою електричного струму. Я тоді перебував в ізоляторі тимчасового тримання № 1 Владикавказа. І при цьому цілодобово не давали спати. Тримали в кімнаті для допитів метр на метр, звареній із металевих ґрат. Сидіти чи стояти можна було, але закрити очей не давали”, – розповів колишній бранець Кремля.

Згодом слідчі зрозуміли, що тортурами не залякають незламного українця, тому стали погрожувати, що викрадуть його дружину і сина.

“Мені дали зрозуміти, що в них є план викрадення мого сина Тараса. Хлопцю на той момент не було й дев’яти років. Він (тюремник) знав гімназію, де син вчився, вулиці, якими він ходив. “І ми знімемо з тебе пов’язку та будемо з ним робити в тебе на очах те, що робили до того з тобою “, – сказав мені. Ще розповів, що в них був план викрасти дружину Олену, заманивши її під тим приводом, що в Росії потрібно забрати мій труп”, – згадує Карпюк.

Він додав, що слідчих на Кавказі називають “електриками”, бо вони допитують за допомогою струму.

Нагадаємо, що для Сенцова і Кольченка організували тимчасове житло.

Раніше Сущенко і Кольченко розповіли про свої плани після полону.

Джерело ВВС
дата 09.09.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV