Бути клоуном: у чому особливості та складності професії, яка дарує хороший настрій (ВІДЕО)

Скрін з відео

Для одних це добрі й смішні персонажі, а інші відчувають справжній страх перед ними. Якими є сучасні українські клоуни та в чому особливості їхньої професії, журналістам UATV розповіли учасники колективу “4matics”.

“Насправді усвідомлення того, що я колись буду або зараз є клоуном, до мене досі не прийшло. І навіть зараз із цим трохи складно. Коли у тебе в компанії запитують: “А ким ти працюєш, що ти робиш?”, і ти кажеш: “Я – клоун”, тебе не завжди розуміють. Більшість у нашій країні не знають, що це за професія, наскільки це цікаво”, – каже клоун, учасник колективу “4matics” Андрій Бондаренко.

Андрій розповідає, що в клоунаду потрапив випадково. Він вісім років займався танцями, а потім зрозумів, що хочеться чогось іншого. Коли сказав про це тренеру з танців, той повідомив, що нещодавно відкрилася циркова студія. Пізніше Андрій Бондаренко навчався у цирковій академії.

Борис Крячек мав справу з цирковим мистецтвом із самого дитинства, оскільки його батьки були циркачами.

“Я з дитинства займався акробатикою, мене це зацікавило й дуже затягнуло. Я ще точно не зрозумів, що мені приносить кайф: сам процес репетиції, чи коли я вже виходжу на сцену. Грати на сцені – це вже зовсім інше. Глядачі дивуються з того, що ми робимо, як ми це все подаємо”, – говорить учасник колективу “4matics” Борис Крячек.

За словами Бориса, клоунада – це такий жанр, у який можна привнести багато чого з інших жанрів. Наприклад, акробатику або повітряну гімнастику. До того ж, це все можна показати у смішному ключі.

Клоуна Віктора Шостака привів у цю сферу його друг.

“Ми разом росли в одному районі, в одній школі навчалися. Якось він мене затягнув до студії, де сам займався вже 10 років. Я надихнувся його прикладом”, – згадує Віктор Шостак.

Після цього Віктор продовжив навчання в естрадно-цирковому училищі у Львові.

Четвертий учасник колективу “4matics” – Антон Жовніцький – з дитинства планував бути артистом.

“У мене вся сім’я артистів, а також хрещені, усі знайомі. І мені завжди подобалася сцена. Але цирк мені теж завжди подобався, і я вирішив поєднати це”, – розповідає Антон Жовніцький.

Учасники колективу розповідають, що бути клоуном – нелегко.

“Якщо хтось думає, що клоуни – це тільки вийти, подуркувати й піти, то він помиляється. Насправді все зовсім не так. В академії нас навчають, що клоун повинен уміти все: стрибати, займатися акробатикою, грати на музичному інструменті, стояти на руках, жонглювати, співати. Дуже багато талантів потрібно в собі розвивати”, – пояснює Андрій Бондаренко.

Колектив “4matics” намагається відходити від старих стандартів клоунади і робити шоу сучаснішим.

Сьогодні насправді не все так сумно з українською клоунадою, зазначає Андрій Бондаренко. Наприклад, в одному з найвідоміших циркових конкурсів і змагань, який відбувся кілька років тому в Монте-Карло, всі три призових місця посіли українці.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір