Бути балериною: сестри Марченкови вивели українську школу до топ-12 кращих в світі (ВІДЕО)

uatv
16.09.2019
Скрін з відео

Олеся й Олександра Марченкови народилися в досить великій родині – у них є ще шість братів і сестер. Батьки з раннього віку намагаються всебічно розвивати своїх дітей.

“На сьогоднішній день у батьків багато можливостей. Якщо вони вже приймають рішення заводити сім’ю, вони зобов’язані індивідуально розвивати кожну дитину, знайти в кожній ось цю родзинку і розвинути її”, – говорить мама дівчаток Юлія Марченкова.

Леся та Саша почали займатися балетом у віці чотирьох років. Спочатку репетиції були для загального розвитку дівчат, але дуже скоро стало зрозуміло, що балет для них набагато більше, ніж просто заняття.

Відтоді, як Леся прийшла в балетну школу, вона неодноразово ставала лауреаткою першої премії серйозних професійних конкурсів: це і фестиваль Ukrainian grand priх, і міжнародний конкурс “Premier“, і всеукраїнський фестиваль “Квіти України“. Але головний конкурс в житті чекав сестер попереду. Після відбіркового етапу в Барселоні вони вирушили на найбільший дитячий і юнацький танцювальний конкурс Youth America grand prix. Ансамбль, до складу якого увійшли Леся і Саша, отримав право відправитися в Нью-Йорк на головну сцену світового конкурсу.

“Там все було дуже серйозно. Я вже навчилася не дозволяти нам думати про результат, тому що тільки те, що ми були в Нью-Йорку, вже було найкращим результатом, який тільки може бути”, – розповідає керівник школи-студії класичного балету Наталія Донець.

Українська балетна школа в підсумку увійшла в топ-12 кращих балетних шкіл світу. Вісім маленьких балерин віком від 8 до 11 років змагалися разом з дорослими танцюристами. З варіацією на вальс Шостаковича вони підкорили світ. Саме Саша та Леся виходили на сцену для нагородження.

“Відразу не все виходило, тому що був дуже великий шок. Я не очікувала, що сцена буде така велика, я на ній розгубилася. Перед виступом тренер сказала, щоб я зібралася, і у мене це вийшло. Я не очікувала, що добре виступлю”, – ділиться спогадами юна балерина Саша Марченкова.

Дівчаткам довелося нелегко, адже це велика відповідальність – представляти Україну на світовій сцені. Але у них це вийшло на всі 100%. Глядачі та журі побачили ідеальну картинку.

Всесвітній танцювальний конкурс став для Саші мотивацією працювати ще старанніше – дівчинка стала конкурсанткою в останній момент, та ще й після серйозної травми хребта. Три роки тому компресійний перелом хребта у Олександри поставив на паузу всі її заняття спортом. До такого заздалегідь ніяк не підготуєшся, було важко, але Саша знайшла в собі сили з цим впоратися.

Незважаючи на таку відданість балету, дівчатка знаходять час і на інші заняття – шахи, плавання, церковний хор, додаткові заняття з математики, вивчення мов (сестри володіють кількома мовами) і музику. Вже четвертий рік дівчата займаються грою на фортепіано.

Більше випусків програми Future UA на телеканалі UATV дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 16.09.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV