Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива: Міненерго зобов’язало Енергоатом активізувати роботу

uatv
25.09.2020
Фото Міненерго

Міненерго віддало доручення Енергоатому активізувати роботу з будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляється за результатами наради, проведеної під головуванням в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, щодо порушення Енергоатомом контрактних умов у межах проєкту, інформує UATV з посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики України.

“Будівництво ЦСВЯП є наймасштабнішим проєктом у галузі ядерної енергетики України. Із введенням власного сховища в експлуатацію Україна позбавиться монопольної залежності від Росії в контексті зберігання відпрацьованого ядерного палива. До того ж наша держава, використовуючи власне сховище, зможе заощаджувати близько 200 млн доларів США на рік, які зараз сплачуються Російській Федерації”, – зазначила Ольга Буславець.

Перша черга сховища, згідно з чинним графіком, мала б бути запущена в грудні цього року. Проте вчасному завершенню проєкту може завадити низка проблем, зокрема будівництво залізничної колії до сховища на ділянці лісу, яка перебуває в управлінні ДАЗВ, адже такі роботи можуть проводитися лише в теплу пору року.

Водночас президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін запевнив, що графік буде дотриманий.

Нагадаємо, Україна і США провели консультації у сфері протидії контрабанді ядерних матеріалів.

Читайте також: Україна та Туреччина підписали угоду про співпрацю у сфері ядерної енергетики.

Джерело UATV
дата 25.09.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×