Будівлі Печерська і храми Подолу: екскурсовод розкриває архітектурні таємниці стародавнього Києва (ВІДЕО)

Фото UATV

Архітектура визначає обличчя міста. А хто краще за всіх знає історію і таємниці його вулиць, палаців і соборів? Звичайно, екскурсовод. Він задасть маршрут, настрій і емоції. Отже, “подивіться ліворуч, подивіться праворуч…” – слово екскурсоводу.

Головна героїня нашої програми – Інна Шкарпова – розкриває всі таємниці, які заховані в стінах київських будівель. Адже архітектура – це історичний бекграунд будь-якого міста, але важливішою характеристикою є приналежність до одного з найскладніших видів мистецтва.

Інна Шкарпова колись приїхала з Латвії в Україну і полюбила Київ як своє рідне місто. Тепер вона працює екскурсоводом.

Ця професія зобов’язує все життя вивчати історію кожного будинку, вулиці чи предмета.

Наша героїня щодня розповідає людям про стародавнє місто Київ. В її професії потрібно не тільки знати, про що розповідати, а й володіти акторською майстерністю. Адже сухі дані нікому не цікаві, потрібно знати, як їх подати.

“Залежно від того, на чому робиш акцент, такою і виходить екскурсія. Архітектура – це як застигла музика. Наприклад, коли ми дивимося на Маріїнський палац, ми уявляємо собі ці менуети”.

Почути звуки минулого спробувала й команда UATV. За словами нашої героїні, в Києві дуже багато творів архітектурного мистецтва. Потрібно тільки підняти очі й озирнутися навколо: бароко, готика, неокласицизм і багато іншого.

Але щоб більше дізнатися та зрозуміти, без допомоги екскурсовода не обійтися.

“Так ти більше дізнаєшся своє місто, починаєш любити його ще сильніше. Бо ж кожен повинен знати історію місця, де він живе”, – каже учасниця екскурсії Любов.

Екскурсія Інни починається з Жовтневого палацу, який славиться своєю історією. Раніше це була будівля Інституту шляхетних дівчат. Один із найбільш знакових об’єктів Печерська, який спроектовано архітектором Вікентієм Беретті, дав назву вулиці Інститутській.

Тут чи не кожна будівля – витвір мистецтва ХІХ-ХХ століття. Наприклад, будинок під номером 9. Красива ліпнина, широкі фасади, декоративні колони – це будівля Національного банку. Його з самого початку будували як банк.

Також у центрі столиці розташовується Будинок письменників. Окрім гарної архітектури, він відомий своєю розсувною стелею.

Історичний центр Києва повен прекрасних історичних, архітектурних споруд. Це казковий Пряничний будиночок, розкішний Кловський палац, будинок Ковалевського із зображенням самого архітектора, вишукане бароко Маріїнського палацу.

Крім того, Київ багатий на церкви. Це церква Різдва Христового, яку було заново побудовано в наш час. Відомо, що на цьому місці князь Володимир поставив першу церкву, коли хрестив Русь. А також найдавніша Успенська церква, фундамент якої сягає глибоко в підземні води. Її побудували ще в ХІІ столітті у самому серці Подолу.

Київ – місто з давньою історією, яке дивує навіть корінних жителів.

Детальніше дивіться у випуску “Таємниці Печерська”.

Більше випусків програми “Про ART” дивіться за посиланням.

Прямий ефір