Брюссель і Берлін обіцяють зберегти транзит газу через Україну після запуску “Північного потоку-2”

Позиція ЄК полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС

uatv
16.04.2018

Фото Укрінформ-UATV

Брюссель і Берлін гарантують транзит газу через Україну після будівництва газопроводу “Північний потік-2“. Про це заявили після переговорів у понеділок в Берліні міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр і віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє Укрінформ.

“Маю сказати, що Україна, попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет – зробити так, щоб і надалі транзит було збережено”, – зауважив Шефчович.

Що ж до “Північного потоку-2”, то позиція ЄК полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

“Найкращий спосіб врегулювати всі правові та політичні чутливі моменти – переговори, за яких ми зможемо знайти рішення всіх проблем”, – зазначає Шефчович.

Читайте такожДозвіл країн ЄС на “Північний потік-2” – це удар по Україні, – Андрій Парубій

Він зазначив, що наближається 2019 рік, коли закінчується українсько-російський газовий контракт, тож необхідно надати політичний імпульс, зокрема, за допомогою зустрічей на високому рівні, щоб простимулювати всіх – українців, росіян, ЄК – почати дуже інтенсивну роботу над тим, щоб подолати всі неузгодженості.

Альтмайєр визнав зі свого боку, що “Північний потік-2” є “проектом з високим політичним контекстом”. Він наголосив, що Німеччина зробила все можливе за допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й реверс.

Джерело Укрінформ
дата 16.04.2018
категорії Україна
поділитися
Топ новин на UA|TV