Ботанічний сад і стародавня архітектура: чим приваблює туристів Кременець (ВІДЕО)

Скрін з відео

У долині Тернопільській області розкинулося невелике містечко Кременець, яке славиться своїми сакральними спорудами, численними музеями, пам’ятниками, розкішним ботанічним садом і красивими пейзажами із Замкової гори.

“Місто так називається тому, що в нашій місцевості є природний мінерал – кремній. Це природний біоактиватор води”, – розповідає директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук.

З якого боку ви не їхали б до Кременця, звідусіль видно Замкову гору. Її висота сягає 400 метрів над рівнем моря. І не дивно, що саме тут, на місці давньоруського городища, в XIII столітті було зведено Кременецький замок. Таке важкодоступне місце розташування фортеці зумовило те, що завойовникам надзвичайно складно було його дістати.

Протягом багатьох століть Кременецький замок завойовували, передавали у спадок, відновлювали. І тільки в жовтні 1648 року після облоги, яка тривала шість тижнів, війська Максима Кривоноса відбили замок у поляків. Під час штурму фортеця була зруйнована, і з тих пір її вже не відбудували. Зараз від величного замку до наших днів збереглися двоярусна надбрамна вежа з аркою, бічні оборонні стіни, частково палац і вежа над ним. Але, попри це, побувати на Замковій горі хочуть сотні туристів.

Мандрівників може також зацікавити Кременецький районний краєзнавчий музей – один із найбільших у Тернопільській області.

“Це класичний музей, який відповідає за локацію нашого краю. А край був дуже великим, і в музею нашого давня традиція. Офіційно він був заснований 82 роки тому – в 1937-му, коли тут була територія Польщі – на базі краєзнавчих гуртків, і об’єднував багатьох вчених, археологів, дослідників природи”, – відзначає Андрій Левчук.

Унікальна експозиція музею розгорнута в десяти залах і являє собою історичне минуле й сучасне життя краю. За роки існування музею було зібрано майже 70 тисяч музейних експонатів і предметів старовини. Понад сім тисяч експонатів розміщено в залах музею, інші зберігаються в фондосховище. Тут можна побачити різноманітні ентомологічні, археологічні, нумізматичні колекції.

Якщо подивитися на Кременець із висоти пташиного польоту, можна побачити багато різних культових споруд. Золотаві бані монастирів і церков виблискують на сонці. Зовсім поруч із Краєзнавчим музеєм розташований Богоявленський монастир, який ще з 1633 року розмістився на невеликому мальовничому пагорбі. За свою довгу історію він був і чоловічим монастирем, і жіночим. Відтоді він зазнав значних змін, і тепер найпомітнішими спорудами є колишній костел, а нині Богоявленський собор, келія та дзвіниця, яка стала однією з домінант міста.

У Кременці багато пам’ятників історії, серед яких можна назвати й старовинні кладовища. Тут їх шість. Особливо популярне серед туристів П’ятницький козацький цвинтар, де поховані козаки загону Максима Кривоноса, які загинули під час взяття фортеці Кременця в 1648 році. А на сусідній горі є 500-літнє єврейське кладовище із старовинними надгробками.

Коли будете прогулюватися по місту, то не пройдете мимо найвідомішого в Кременці будинку – “Близнюки“. Це два будинки, які об’єднані між собою загальною стіною. Хоча цей будинок є єдиним такого типу, котрі збереглися в Кременці, але, дивлячись на нього, ми можемо собі уявити, яким був центр міста.

У Кременці туристи також можуть відвідати старовинний ботанічний сад.

“Сьогодні ботанічний сад займає понад 200 гектарів. Це величезна територія, яка є зеленими легенями нашого міста. Безсумнівно, тут можна добре провести час”, – говорить Андрій Левчук.

У ресторанах міста можна скуштувати багато страв традиційної української кухні.

Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір