Боротьба: Олександр Хоцяновський розповів про те, як досягає цілей у спорті (ВІДЕО)

uatv
12.11.2019
скрін з відео 

Боротьба – це той спорт, який завжди приносив славу Україні на світовій арені. Олександр Хоцяновський – яскравий представник світової вільної боротьби. Він міг стати футболістом, але пішов слідами старшого брата і всерйоз зайнявся боротьбою.

Спортсмен народився в донецькому селищі Андріївка, тож спортивний вибір у нього був невеликий: можна було відвідувати секцію футболу або боротьби.

“Я спочатку в дитинстві ходив день на футбол, а день – на боротьбу. Потім у нас тренер з футболу поїхав в інше місто. Залишився на боротьбі, тому що всі ходили зі школи, мої однокласники, брат мій рідний займався теж боротьбою. І ось так вийшло, що я залишився”, – згадує Олександр.

Те, що боротьба – його майбутнє, Олександр зрозумів у 2009 році. Тоді борець став найсильнішим на Молодіжному чемпіонаті України. Разом із цим титулом Олександру відкрилися й можливості проявити себе на міжнародній арені.

Зараз борець виступає у ваговій категорії до 125 кг. На Чемпіонаті світу-2019 в Казахстані Олександр став бронзовим призером. Тепер спортсмен представлятиме Україну в Токіо на Олімпіади-2020.

“Нам і тренери говорили, і я сам себе налаштовував, як мінімум взяти ліцензію, максимум – медаль. Але яка медаль? Ми не знали, яка буде, але в мене вийшла бронзова. Я задоволений результатом і тренерський склад теж”, – каже чемпіон.

З Нурсултана Олександр повернувся єдиним представником боротьби, якому вдалося привезти Олімпійську путівку. Але такі путівки не іменні, тому Олександрові ще належить відстояти своє право на участь в Олімпіаді. Але в тому, що він поїде до Токіо, навіть не сумнівається.

Спортсмен братиме участь в Олімпіаді вже вдруге. До цього, 2012 року, він виступав на Олімпійських іграх у Лондоні. Тоді спортсмен спробував себе серед “сильних світу цього” і зрозумів, що за перемогами він ще повернеться пізніше.

“Це був такий поштовх до подальших змагань, на подальші Олімпійські ігри, я побачив, як переможці стоять на п’єдесталі, як вони радіють, як піднімають прапор країни“, – коментує Олександр.

Без падінь злетів не буває. Рухатися вище, звичайно, допомагають успіхи, але ось без прикрих розчарувань, без втрачених перемог і роботи над помилками до спортивної вершини не піднятися.

Невдачі в спорті не вибивають Олександра з колії: “Після поразки ти починаєш, напевно, працювати удвічі більше, щоб таких помилок не допустити на змаганнях, тому що програвати ніхто не хоче. А перемоги… Знаєте, якщо завжди виграватимеш, це тебе розслабляє. Без поразок не буває перемог, як кажуть”.

Наступним етапом підготовки Олександра Хоцяновського стануть Олімпійські ігри в Токіо. Спортсмен вірить, що звідти теж зможе повернутися з нагородою і заради цієї мрії готовий працювати ще більше. Він хоче побачити, як на Іграх підніматимуть прапор України. Саме це для спортсмена – найбільша гордість.

Більше випусків програми “Ціна перемоги” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 12.11.2019
категорії Спорт
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV