Білорусь – це “кинджал, спрямований у серце НАТО”, – військовий експерт (ВІДЕО)

uatv
29.09.2020
Фото Укрінформ

Протягом тривалого часу Олександр Лукашенко досить успішно маніпулював Кремлем.

Єдине, що утримувало російську владу від різких дій по відношенню до нього – це бажання розмістити на території Білорусі військові об’єкти і формування ближче до кордонів Європи.

Про це в програмі “На самом деле: Россия” на каналі “Дом” заявив незалежний військово-політичний експерт Юрій Федоров.

“Протягом останніх років, як мінімум з 2014 року, інтенсифікувалась російська політика, спрямована на те, щоб реально поглинути Білорусь. Вона називається інтеграцією Росії та Білорусі, як завгодно, хоча насправді йдеться про аншлюс. Лукашенко чинив спротив цим спробам і досить успішно, викликаючи абсолютно дике роздратування в Кремлі. Але, тим не менше, коли у Білорусі виникла політична криза і режим Лукашенко захитався, в Кремлі вирішили, що в загальному немає іншого виходу, крім як, з одного боку, спробувати зберегти Лукашенко при владі, а з іншого боку, з огляду на його важкий політичний стан, дуже вразливе становище, “викрутити руки” та змусити прийняти російські умови в області політичної та особливо військової інтеграції“, – пояснив експерт.

Федоров розповів, що за оцінками білоруського військового аналітика, республіка цікава для Путіна та військово-політичного керівництва РФ виключно з точки зору військового шантажу країн, які межують з Білоруссю.

“Білорусь – це кинджал, спрямований в серце НАТО. І ось російські військові та керівництво країни, Кремль звичайно, дуже хочуть розмістити на цьому плацдармі, на вістрі цього кинджала російські ударні бригади, механізовані, танкові, авіаційні з’єднання, для того, щоб змінити співвідношення сил. Військових сил в самому, так би мовити, центральному районі Східно-Центральної Європи, якщо вже називати якісь географічні регіони”, – зазначив незалежний експерт.

Він вважає таку ситуацію дуже небезпечною для Європи і, насамперед, для Литви, Польщі та України.

“Це дійсно досить небезпечна історія, тому що тоді у Кремля з’являється набагато більше можливостей військового шантажу прилеглих країн – Литви, Польщі та України”, – застеріг Федоров.

Раніше Юрій Федоров заявив, що Росія всіляко намагається отримати можливість управляти Білоруссю.

Читайте такожПутін може використати Білорусь, щоб зайти в міжнародний простір, – політолог

Джерело UATV
дата 29.09.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×