Біатлон: як Дмитро Підручний став чемпіоном світу (ВІДЕО)

скрін з відео

Дмитро Підручний ганяє на лижах і влучно стріляє з гвинтівки. Біатлон любить насамперед за непередбачуваність. Адже в цьому виді спорту долю перегонів може вирішити всього один постріл на останньому рубежі. До своїх 27 років капітан чоловічої збірної України з біатлону зібрав велику колекцію нагород і титулів.

Першим видом спорту для Дмитра Підручного стала греко-римська боротьба. Він почав відвідувати заняття в 9 років. Каже, насправді йому не дуже й подобався цей вид спорту. Ходив швидше, щоб чимось займатися.

Коли біля його будинку взимку відновила роботу лижна база, він став паралельно ходити й туди. Всього за три роки занять хлопчик став неодноразовим чемпіоном району та області. Його помітили і запропонували займатися вже на кращій спортивній базі.

За Національну збірну з біатлону Дмитро Підручний почав виступати з 2012 року. Вже через рік він заявив про себе на Універсіаді в Італії: виграв масстарт, завоював “срібло” у змішаній естафеті та “бронзу” в спринті. У 2015 році чоловік став срібним призером у естафеті 4 по 7,5. А в 2018-му біатлоніст завоював звання чемпіона континенту в змішаній естафеті.

“Я люблю контактні перегони. Наприклад, естафету, масстарт, переслідування, коли ти з суперником борешся безпосередньо тут і зараз, а не за місце в протоколі і на фінішній прямій, – говорить Підручний. – Ось від цих гонок я отримую більше задоволення”.

20 березня 2019 року стало знаковим не тільки в житті спортсмена, а й усієї країни. В Україні з’явився перший чемпіон світу з чоловічого біатлону.

Дмитро ділиться: “Усвідомлював я довго, кілька тижнів, напевно, що мені все-таки вдалося. І та мета, до якої я йшов багато років, скорилася мені. Спочатку здавалося, що це сон, і кожен день я нагадував собі, що це дійсно правда, і мені вдалося. Емоції такі, звичайно – гордість за себе, за країну. Я зрозумів, які це відчуття, коли піднімається твій прапор і звучить гімн твоєї країни. Такі емоції просто не передати, і вони залишаться в пам’яті на все життя”.

Було складно на останньому колі на чемпіонаті, згадує біатлоніст. Він думав, що “срібло” – це ж також медаль, підійде і друге місце. Але спортсмен усе ж вирішив боротися до останнього.

“Ці емоції сильні. Цей день запам’ятається на все життя”, – коментує Юрай Санітра, старший тренер чоловічої збірної України з біатлону.

У 2022 році в Пекіні Дмитро планує “штурмувати” ще не скорену олімпійську вершину. До цього він вже був на двох зимових олімпіадах. Найвищим досягненням Підручного стало 9 місце на іграх у Сочі в 2014 році.

Тепер статус чемпіона світу зобов’язує спортсмена тримати високу планку і додає йому впевненості у власних силах. На піку своєї кар’єри Дмитро Підручний ставить перед собою гідні чемпіона цілі – нові перемоги!

Більше випусків програми “Ціна перемоги” дивіться за посиланням.

Прямий ефір