Безвіз із ЄС: популярність європейського напрямку зростатиме, – Павло Кравчук

uatv
11.06.2019
Скрін UATV

Два роки в Україні діє безвізовий режим з Європейським Союзом. Уже понад 10 мільйонів українців оформили біометричні паспорти, з якими можна відвідати близько 130 країн світу.

Що змінилося за цей час і чи збережеться позитивна динаміка перетину кордону з ЄС українцями? Про це журналістам UATV розповів аналітик громадської організації “Європа без бар’єрів” Павло Кравчук.

“Переваг безвізового режиму дуже багато. Це величезний плюс для громадян, які отримали можливості для навчання, пошуку роботи, подорожей, налагодження контактів у сфері науки, мистецтва, культури, бізнесу тощо, – зазначив гість студії. – Не варто забувати, що сім років тому фактично з нуля почався запуск біометричних документів“.

Популярність європейського напрямку зростатиме, вважає експерт.

“Ці два роки ми спостерігали постійне збільшення кількості охочих. Думаю, надалі число людей, які перетинають європейський кордон, в принципі, залишиться тим же. Але почнуть змінюватися пропорції. Наприклад, популярнішим стане туризм, а малого прикордонного руху буде менше”, – наголосив Павло Кравчук.

Один із головних і відчутних результатів дії безвізу – це прихід в Україну лоукостів.

“Адміністративні бар’єри для громадян ЄС ми прибрали ще в 2005 році. Вони можуть приїжджати без віз. Але з приходом лоукостів турпотік іноземців в Україну збільшується”, – сказав експерт.

Також аналітик звернув увагу на те, що зараз в Україні відзначається переорієнтація якраз на повітряний вид транспорту.
“Щороку спостерігаємо все більше громадян, які перетинають кордони повітрям, – акцентував Павло Кравчук. – Наприклад, до Польщі в 2017-му прилетіли 200 тис. людей, а в 2018-му – вже удвічі більше. За І квартал 2019 року послугами лоукостів у цю країну скористалися 145 тис. українців. До кінця року ця цифра може становити близько 600 тисяч”.

Телеверсію інтерв’ю з Павлом Кравчуком дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 11 червня о 19:00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Джерело UATV
дата 11.06.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV