“Безконтактні навчання”: “Sea Breeze-2020” відбудуться у новому форматі

uatv
30.05.2020
Фото з сайта armyinform.com.ua

Міжнародні військові навчання “Sea Breeze-2020” цього року відбудуться у новому форматі. Через пандемію коронавірусу вони включатимуть у себе лише морську фазу із залученням авіації. При цьому берегову фазу повністю відмінили, щоб військові країн-учасниць не контактували між собою.

Про це розповів керівник навчань з української сторони капітан 1 рангу Олексій Доскато, повідомляє UATV з посиланням на АрміяInform.

Зазначається, що українська сторона запропонувала командуванню 6-го флоту США змінити формат навчань через пандемію, і американська сторона підтримала таку ініціативу, щоб гарантувати збереження життя і здоров’я військовослужбовців.

“Тож на нас цього року очікує так званий безконтактний “Sea Breeze”. Що це означає? Мова йде про те, що з плану навчань повністю виключено берегову фазу, щоб військовослужбовці країн-партнерів та учасників “Sea Breeze” не контактували між собою, а також аби не розгортати багатонаціональний штаб. Отже, змінилася кількість країн-учасниць, які братимуть участь у навчаннях. На сьогодні їх близько 10″, – розповів капітан 1 рангу Олексій Доскато.

Він наголосив, що міжнародні навчання у 2020 році обмежаться лише морською фазою із залученням авіації. Кораблі зустрічатимуться у визначеній точці і відпрацьовуватимуть заплановані заходи без контакту особового складу.

Іноземні судна заходитимуть в українські порти лише для того, щоб дозаправитися. При цьому ніякого контакту з цивільним населенням не буде.

“Сили та засоби, які були визначені для морської компоненти, наразі залишилися без змін. Також нещодавно підтвердила свою участь у морській фазі “Sea Breeze-2020″ постійна група кораблів НАТО, яка в цей час буде перебувати у Чорному морі. І на сьогодні вже створено розклад навчань, де вона запланована як учасник”, – додає Доскато.

Також скоротилася до тижня тривалість міжнародних навчань. Вони відбуватимуться у липні. При цьому зазначається, що керівники та учасники спілкуються лише дистанційно.

Читайте також: “Sea Breeze–2020”: участь у навчаннях вперше візьмуть сили самооборони Японії

Джерело UATV
дата 30.05.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×