Бекіров не зможе витримати етап, надія тільки на домашній арешт, – Наумлюк

uatv
21.08.2019
Фото UATV

Кримськотатарському активістові Едему Бекірову, якого звинувачують у зберіганні боєприпасів, проведуть нову медично-судову експертизу, яка повинна встановити, чи може він за станом здоров’я перебувати в слідчому ізоляторі.

Раніше “Верховний суд Криму” задовольнив апеляційну скаргу адвоката Ладіна, направивши справу Бекірова на розгляд по суті до Центрального суду Сімферополя.

Детальніше про справу політв’язня та його стан розповів у студії UATV журналіст Антон Наумлюк, який стежить за ситуацією безпосередньо на окупованому півострові.

“Зараз здоров’я Едема Бекірова підірвано остаточно. Як ми знаємо, якщо його справу передадуть на розгляд у “Перекопський районний суд”, це означає, що його туди возитимуть або з Сімферополя, або з іншого ізолятора, рази три на тиждень. Тоді він оголосить голодування, перестане приймати ліки. За його заявою, легше померти в СІЗО, ніж на етапі, який він, очевидно, не витримає. Саме так Бекіров оцінює свій стан. Кілька днів тому в суді він ледве тримався на ногах. Потім бранець Кремля кілька днів приходив до тями, і попросив перенести наступне засідання”, – розповів Наумлюк.

Гість зазначає, що слідство, швидше за все, не хоче приймати висновок від українських медиків, тому призначило свій. Сторона захисту сподівається, що медична експертиза покаже такі ж результати, як і в їхньому висновку, й Бекірова відправлять під домашній арешт.

Наумлюк наводить приклад кримського татарина Чапуха, який був фігурантом так званої “справи вимагачів”. Нагадаємо, що його відпустили під домашній арешт, коли стало зрозуміло, що можливий летальний результат.

“Залишати Бекірова в ув’язненні – значить, брати на себе потенційну відповідальність за його загибель у СІЗО. Звичайно, силовики РФ намагаються таких речей уникнути. Згадаймо, як повернули перших політв’язнів Солошенка й Афанасьєва – саме через те, що була загроза їхньому життю”, – зазначає журналіст.

Що стосується рішення ЄСПЛ щодо Бекирова, то тут, на думку Наумлюка, Росія просто ігнорує його, але не може відмовитися виконувати. Тому слідство вирішило провести власну медичну експертизу, яку й направлять до суду.

Нагадаємо, що сьогодні Едему Бекірову проведуть нову медекспертизу. Раніше стало відомо, що Бекірова не судитимуть у Красноперекопську. Справа повернуть до Центрального райсуду Сімферополя для підготовки його розгляду по суті.

Телеверсію інтерв’ю з Антоном Наумлюком дивіться 21 серпня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу”.

Підготувала Соломія Луковецька, UATV

Джерело UATV
дата 21.08.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×