Батько Павла Гриба про голодування сина: це може вбити його в найближчі тижні

uatv
24.03.2019
Фото UATV

Українського політичного в’язня Павла Гриба, якого звинувачують у схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, суд Ростова-на-Дону засудив до шести років позбавлення волі. Із осудом цього вердикту і вимогою звільнити українця вже виступили країни ЄС і США.

Після закінчення суду Павло Гриб оголосив голодування. Але це смертельна загроза його життю. Про це, коментуючи останні події, журналістам UATV сказав  батько бранця Ігор Гриб.

“Голодування Павло оголосив у знак протесту проти того, що йому не надають медичну допомогу, – наголосив гість студії. – На останнє засідання суду п’ять разів поспіль довелося викликати “швидку допомогу”. Павлу необхідна термінова операція. Її можна провести тільки в спеціалізованій клініці, оскільки таку хворобу можуть лікувати одиниці фахівців. Лікар Павла, український професор Василь Притула, відразу написав мені і попросив донести синові: йому категорично не можна голодувати. Його це вб’є просто в найближчі тижні”.

Батько політв’язня нагадав, що Павло Гриб – інвалід з дитинства. Його діагноз – синдром портальної гіпертензії.

“Весь час він перебував під наглядом лікарів, приймав ліки, був на суворій дієті. Ця хвороба невиліковна, – зазначив Ігор Гриб. – Але при проведенні операції, яку Павлу повинні були зробити ще два роки тому, і постійному прийомі медикаментів, повноцінне життя продовжити можна. Коли Павла викрали, він вже готувався до операції. За ґратами всі ці умови не можуть дотримуватися. Він просто помре на наших очах. І яким же має бути цинізм російських лікарів – заявляти, що він здоровий. У нас на руках аналізи, проведені медиками РФ. Професор Притула зробив медичний висновок на їхній підставі. І він очевидний: перебування Павла у в’язниці небезпечне для його життя”.

За словами Ігоря Гриба, зв’язку з сином у нього немає. До нього не пускають ні медиків, ні українського Омбудсмена. Сім’я сподівається тільки на зустріч з матір’ю, яка повинна відбутися найближчими днями.

“Тільки мати пробивається до Павла, однак не без труднощів. І це лише в останні два-три місяці. Я бачив сина останній раз у серпні 2017 року“, – сказав він.

Що стосується подальших дій, то, як розповів Ігор Гриб, адвокат його сина буде подавати апеляцію, а також позов до ЄСПЛ.

“Але в те, що це допоможе змінити вирок або істотно на нього вплинути, на жаль, ми вже не віримо. Єдина надія на те, що все ж таки вдасться досягти компромісу. Українська сторона запропонувала обмін. Але відповіді РФ поки немає. Ми чекаємо, що ситуація зміниться”.

Телеверсію інтерв’ю з Ігорем Грибом дивіться в програмі “Лицом к лицу” в ефірі UATV 25 березня о 19.00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО

Джерело
дата 24.03.2019
категорії Бранці Кремля
поділитися

Топ новин на UA|TV