“Батальний живописець”: Єлизавета Суходольська розповіла, чому почала ілюструвати книги про війну (ВІДЕО)

uatv
24.01.2020
Скрін з відео

Зараз Єлизавета Суходольська займається ілюструванням книг переважно військової та історичної тематики. Боротьба та війна в Україні займають одне з головних місць в житті героїні нового випуску програми “Палітурка” на UATV, в якому художниця розповідає про особливості створення малюнків для книг, самоосвіту ілюстратора, досвід і свої захоплення.

Щоб створювати малюнки для книги, ілюстратору повинна бути цікавою тема, інакше робота буде без душі, зазначає Єлизавета Суходольська.

“А мені потрібно, щоб коли людина відкривала книжку, вона вже відчувала те, що я хочу сказати”, – говорить художниця.

“Батальним живописцем” Єлизавета стала після того, як велика кількість її друзів пішли захищати Україну в АТО. Потім багато хто з них підписали контракт і залишилися служити, а художниця стала волонтером.

“Я не змогла суперечити собі, й мене повністю захопила тема допомоги, повного сприяння. А що я могла зробити, як людина, яка вміє тільки малювати? Я малювала плакати, якісь картинки. І в цей час стали надходити пропозиції про дитячі книжки”, – згадує Ліза.

Ілюстратор розуміє своїх замовників з півслова, і часто з нею не треба довго обговорювати завдання – вона відразу знає, що потрібно робити. У цьому допомагає багаторічний досвід.

Книги, які потрібно проілюструвати, Єлизавета обов’язково читає повністю, а не частково, як роблять багато представників її професії. Ті, які особливо сподобалися, вона читала неодноразово.

“Кілька разів я читала роман Юри Руденка, оскільки він мені припав до душі, автор дійсно чудово пише. Також Дмитро Вовненко, якого я зараз ілюструю – він замовив серію своїх історичних романів”, – зазначає художниця.

Читання книг – це важлива складова її роботи, наголошує Єлизавета.

“Це самоосвіта. Ілюстратор повинен багато читати, і не тільки те, що він ілюструє. Він повинен читати і супутню літературу, ознайомитися з величезною кількістю інформації. Не можна просто взяти та намалювати те, що тебе просять – ти повинен в голові мати розуміння набагато більше , бути в темі”, – говорить художниця.

Крім роботи, Єлизавета Суходольська має ще багато захоплень. З дитинства вона хотіла співати й займатися єдиноборствами, й зараз вирішила надолужити ці нереалізовані мрії. Дівчина записалася в місцевий хор в селі, куди раніше переїхала з Києва.

“Виявилося, що в мене все в порядку з голосом, і віднедавна я навіть почала виконувати соло”, – каже Ліза.

Найважче було з єдиноборствами. Але Єлизаветі вдалося знайти в селі тренера з хортингу – українського виду єдиноборства, в основу якого лягли бойові мистецтва козацтва.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 24.01.2020
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV